‫ اخبار

رئیس پارک علم و فناوری استان البرز با حضور در استودیو فاتح اتاق بازرگانی استان البرز مطرح کرد: با حمایت پارک علم و فناوری البرز، اتاق بازرگانی استان می‌تواند اقتصاد دانش‌بنیان استان را متحول کند


رئیس پارک علم و فناوری استان البرز در بازدید از استودیو فاتح اتاق بازرگانی استان البرز با اشاره به اینکه شکل‌گیری اقتصاد پایدار تنها با حضور مؤثر بخش خصوصی میسر خواهد بود گفت: معتقدم با همکاری و همراهی بخش خصوصی می‌توانیم نه‌تنها اقتصاد دانش‌بنیان استان بلکه کل اقتصاد استان را متحول کنیم.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان البرز، مهندس مهدی عباسی با حضور در استودیو  اتاق بازرگانی استان البرز به تشریح دیدگاه‌ها و برنامه‌های همکاری پارک علم و فناوری استان البرز  و اتاق بازرگانی استان پرداخت. و یادآور شد اتاق بازرگانی به‌عنوان نهاد تأثیرگذار می‌تواند اقتصاد دانش‌بنیان استان را متحول کند.
وی به تعامل خوب پارک علم و فناوری البرز با اتاق بازرگانی اشاره کرد و به چالش وابستگی بخش دانش‌بنیان و استارت آپ ها به دولت و بودجه دولتی پرداخت و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت آپ ها و واحدهای فناور باید روی پای خود بیاستند.
مهندس عباسی در برنامه البرز و توسعه درباره عنوان "البرز قطب علم و فناوری کشور" تصریح کرد: برای تبدیل‌شدن به قطب علم و فناوری باید به شاخص‌های بالاتر و موفق‌تر در مقایسه با سایر استان دست‌یابیم ، ما نیازمند کار و تلاش هستیم، باید موضوع اقتصاد دانش‌بنیان که به‌صورت ویژه توسط پارک علم و فناوری البرز دنبال می‌شود جدی گرفته شود.
وی بر توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی استان البرز اشاره کرد و گفت: تلاش ما این است همه اجزا اکوسیستم با حضور شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ، بخش خصوصی به‌ویژه اتاق و همه بخش‌های علمی و اجرایی شکل بگیرد؛ یکی از برنامه‌های ما راه‌اندازی کارخانه نوآوری است و این موضوع حضور مؤثر همه بخش‌ها از صنایع و شهرک‌های صنعتی، صندوق پژوهش و فناوری، مراکز رشد، مراکز نوآوری و رشد و بخش مهم و مؤثر آموزش عالی و ... طلب می‌کند.
رئیس پارک علم و فناوری  البرزجهاددانشگاهی  اعلام کرد: هدف پارک توسعه نوآوری و تجاری‌سازی است و در این زمینه از ورود و پذیرش همه علاقه‌مندان، فعالان حوزه فناوری، فعالان حوزه شتاب‌ده‌ی، نخبگان، دانش آموزان و دانشجویان و افراد صاحب ایده استقبال می‌کند.

 

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif

 

 

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 23 شهریور 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0