‫ اخبار

با همراهی رئیس و مدیران پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛ بازدید رئیس، دبیر کل و اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان از پارک علم و فناوری البرز

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif

 

 

مهندس پرهام رضایی رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان از پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  در این بازدید مهم رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معاون استان البرز درزمینه همکاری‌های مشترک برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، توسعه علمی و اقتصادی استان البرز، توسعه صادرات و همکاری‌های بین‌المللی و حضور مؤثر بخش خصوصی در پارک بحث و گفتگو کردند.

مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز در این نشست با تأکید بر لزوم همکاری پارک علم و فناوری البرز و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان البرز گفت: همکاری این دو مجموعه می‌تواند زمینه‌ساز بیش‌ازپیش حضور بخش‌های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی  در پارک باشد و منجر به حمایت مؤثر از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور شود.

وی با اشاره به اینکه از سال 1367 بیش از 300هزار میلیارد تومان در پارک علم و فناوری و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی سرمایه‌گذاری شده است گفت: این حجم سرمایه‌گذاری می‌تواند با حضور اتاق بازرگانی در بخش‌های مختلف صنایع و کشاورزی به دستاوردهای خوبی منجر شود و توسعه کارآفرینی و اشتغال را برای استان و جوانان و فناوران فراهم نماید.

رئیس پارک علم و فناوری البرز تصریح کرد: برای توسعه همکاری‌های بیشتر امکان دایر شدن اتاق و دفتر همکاری‌های اتاق بازرگانی استان البرز در پارک علم و فناوری البرز وجود دارد.

وی در ادامه به معرفی برخی دستاوردهای مجموعه پارک علم و فناوری البرز پرداخت و اعلام کرد: ایجاد حدود 850 شغل و بیش از 800 میلیارد تومان فروش از دستاوردهای این پارک در سال 1399 می‌باشد.

مهندس عباسی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری البرز در بسیاری از زمینه‌ها دارای رتبه مناسب در کشور است گفت: پارک علم و فناوری البرز هم به لحاظ تعداد مراکز رشد تحت پوش و هم تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور از رتبه بسیار خوبی برخوردار است و باید با همکاری صنایع و بخش‌های مختلف صنعت و کشاورزی و ... بتوانیم این همکاری‌ها را در راستای اقتصاد دانش‌بنیان توسعه دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان البرز  نیز در این نشست گفت:  مدیران استانی ما باید پروژه‌های ملی اجراشده در استان را جدی‌تر بگیرند و توجه بیشتری به آن داشته باشند. خوشبختانه به علت سابقه کار رئیس پارک در مسئولیت‌های پیشین، ارتباط مناسبی میان پارک علم و فناوری البرز و اتاق‌های بازرگانی به وجود آمده است.

وی افزود: این‌که شرکت‌های فعال در پارک علم و فناوری البرز نیاز به پول‌ندارند، خبر خوبی است ولی مشکل اصلی ما کمبود درزمینهٔفروش است. همچنین سیاست‌گذاری مناسبی از سوی دولت برای بخش خصوصی صورت نگرفته و درواقع دولت بخش خصوصی را در این سال‌ها برای برنامه‌های خود محرم ندانسته است.

مهندس پرهام رضایی  با اشاره به اینکه در بحث صادرات نیز می‌توان همکاری مناسبی با صندوق پژوهش و  فناوری و اتاق بازرگانی داشت و در راستای افزایش صادرات فعالیت کرد. گفت: استان البرز بیش از چهار هزار واحد صنعتی دارد و اکثر آن‌ها نیز فعال هستند. در شش ماه گذشته واحدهای تولیدی ما رشد مناسبی داشته‌اند. وظیفه ما در شرایط فعلی استفاده از بازارهای هدف است که خوشبختانه ایجادشده است و شرکت‌های ما باید ظرفیت  کارخانه‌ها را تکمیل کنند.

او یادآور شد: مشکل اصلی تمام شرکت‌های ما فروش محصول یا خدمات خود است. این شرکت‌ها باید از ظرفیت کارخانه‌های موجود در استان استفاده کنند. این فرآیند سبب پیشرفت در حوزه صادرات نیز خواهد شد. همچنین بهره بردن از ظرفیت 300 الی 400 میلیون نفری کشورهای همسایه با توجه به برتری علمی کشور ما نسبت به همسایگان از اهداف اصلی ماست. همچنین میزبانی از شرکت‌های بازرگانی و بهبود روابط بین‌المللی تجاری و برگزاری وبینار ها از اهداف ماست. با توجه به مشکلات ایجادشده به سبب شیوع ویروس کرونا تا حدودی کار ما سخت شده اما هر چه گذشت ما توانستیم بیشتر با این شرایط منطبق شویم و راحت‌تر وظایف خود را به اجرا برسانیم.

رضایی با تأکید بر اینکه مسئولیت ما پیش برد توسعه فناوری و توسعه علمی شرکت‌های فناور است گفت: از همه ظرفیت‌های اتاق برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و موفقیت شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری البرز استفاده می‌کنیم.

 


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 9 شهریور 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0