‫ اخبار

بررسی ظرفیت‌های همکاری متقابل میان پارک و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی

با هدف بررسی ظرفیت‌های همکاری و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، جلسه مشترک میان مدیران پارک و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در محل پارک علم و فناوری استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، نشست مشترک مدیران و معاونان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و پارک علم و فناوری استان با هدف بررسی ظرفیت‌های همکاری متقابل و شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در توسعه ایده‌های فناورانه و دانش‌بنیان در روز شنبه مورخ 16 مرداد جاری در محل سالن جلسات پارک برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر محمد رفیعی، رئیس پارک، با تشریح اهداف و وظایف پارک علم و فناوری استان مرکزی و جایگاه آن در شکل‌گیری و توسعه کسب و کارهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، یکی از نیازهای شرکت‌های نوپا را در مسیر توسعه، جذب سرمایه‌گذار و تأمین منابع مالی عنوان کرد و از آمادگی پارک علم و فناوری در استان در جهت تعامل و ارتباط با صاحبان سرمایه و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری خبر داد.

در ادامه حجت‌الاسلام واحدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت؛ اداره کل اوقاف به عنوان سازمان حمایتی که علاقمند به سرمایه‌گذاری است، به دنبال ایده‌هایی است که بتواند مشکلات استان و کشور را مرتفع نموده و با هدف افزایش بهره‌وری، موجب افزایش درآمدها شوند و بر این اساس تاکنون در حوزه‌هایی مانند معدن، صنایع غذایی، تولید و فرآوری گیاهان دارویی، نیروگاه‌های خورشیدی، بهداشت و سلامت، کشاورزی و دامپروری طرح‌های خوبی شناسایی و سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود؛ درآمد مجموعه اوقاف در کشور در سال گذشته بیش از هزار میلیارد تومان بوده است و هدف آن است که اداره کل اوقاف استان مرکزی بر اساس هدف‌گذاری انجام شده بتواند این میزان درآمد را در سال در استان محقق نماید و هدف آن است که ابتدا طرح‌ها و پروژه‌هایی که دارای ارزش بوده و پیش‌بینی می‌گردد در آینده پایدار باشند شناسایی شده و سپس بر روی آنها سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.

حجت‌الاسلام واحدی گفت: بخشی از درآمد اوقاف به منظور رفع فقر و کمک به نیازمندان هزینه می‌شود و امید است که بتوان از این طریق فقر را بصورت ریشه‌ای از میان برداشت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و به تبع آن در اداره کل استان مرکزی در خصوص سرمایه‌گذاری در ایده‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان با هدف تسهیل روند تبدیل این طرح‌ها به محصولات و خدمات دانش‌بنیان که بتوانند نیاز استان و کشور را مرتفع نمایند، گفت امیدواریم با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه‌ها در استان بتوان به این مهم دست یافت.

در ادامه دکتر کریم‌الدینی معاون فناوری پارک و مهندس شمسی، مدیر مراکز رشد فناوری پارک نیز نکاتی را در خصوص الزامات و نیازهای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناور و همچنین ایده‌های فناورانه و نوآورانه و چگونگی توسعه همکاری و تعاملات فی‌مابین، مطالبی را عنوان نمودند.

پایان خبر./


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 16 مرداد 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0