‫ اخبار

قول معاون علمی و فناوری رییس جمهور برای حمایت کامل از پارک علم و فناوری البرز

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به همراه استاندار البرز، معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی و مسئولان استانی، از پارک علم و فناوری البرز بازدید و تاکید کرد پارک علم و فناوری البرز باید به دو یا سه پارک برتر کشور تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز در این بازدید دکتر سورنا ستاری به همراه به همراه دکتر قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری­ های راهبردی  معاونت علمی و فناوری  ، دکتر صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  دکتر شهبازی استاندار البرز، دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و مسئولانی استانی با حضور در بخش‌های مختلف این مجموعه از جمله نمایشگاه دائمی محصولات شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان،  از نزدیک با فعالیت‌ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز آشنا شد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این بازدید ضمن بازدید از چند شرکت دانش بنیان برتر پارک علم و فناوری البرز برای حمایت کامل از پارک علم و فناوری البرز تاکید نمود و خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری البرز باید به محور توسعه فناوری استان، محور تصمیم گیری در توسعه علم و فناوری و ارزیابی های این حوزه تبدیل شود.
دکتر سورنا ستاری با تاکید بر اینکه هیچ گونه محدودیتی برای حمایت از پارک علم و فناوری البرز وجود ندارد گفت: توسعه همه جانبه پارک علم و فناوری البرز بویژه توسعه فیزیکی و زیر ساختی این پارک باید بیش از هر زمانی تقویت شود و این پارک باید به دومین پارک تاثیرگذار کشور تبدیل شود چرا که این پارک در نزدیکی تهران و در استان مهم و تاثیرگذار استان البرز قرار دارد.
دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با تشکر از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت؛ خوشبختانه همکاری های خوبی با معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی شکل گرفته و در جریان است.
مهندس عباسی ، رئیس پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی در حاشیه این بازدید اظهارکرد: خوشبختانه پارک علم و فناوری البرز در مسیر خوبی قرار دارد و حضور دکتر ستاری و تیم همراه نیز با مصوبات و دستاوردهای بسیار خوبی همراه است که به توسعه همه جانبه پارک می انجامد.
وی افزود؛ پارک علم و فناوری البرز  تلاش می‌کند تا علم و دانش تولید شده در دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی را از طریق ایجاد زیرساخت‌های لازم به فناوری، تجاری‌سازی ونهایتا خلق ثروت تبدیل کند و خوشبختانه تاکنون توانسته دراین عرصه گام‌های موثری بردارد.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه استان البرز قطب علم و فناوری کشور است اظهارکرد: 100 شرکت از شرکت های فناور استان در پارک علم و فناوری البرز مستقر است و با توجه به درخواست های فراوان شرکت ها و واحدهای فناور استان برای استقرار در این پارک تلاش می کنیم با حمایت های معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری  و سایر نهاد های ملی و استانی زیرساخت ها و مساحت استقرار شرکت ها را در این پارک گسترش دهیم
گفتنی است ستاری دراین بازدید با حضور در نمایشگاه دائمی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان این مجموعه از نزدیک با دستاوردهای این شرکت‌ها آشنا شد