‫ اخبار

توافق‌نامه ایجاد پردیس مشترک صنعت نفت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان امضا شد

توافق‌نامه ایجاد پردیس مشترک صنعت نفت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان میان این شهرک و پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز وزارت نفت صبح امروز و همزمان با افتتاح رسمی پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با توجه به سابقه و پتانسیل قابل توجه شرکت‌های فناور شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در صنایع مادر به ویژه صنعت نفت و گاز، این توافق‌نامه‌ با هدف ساماندهی و تمرکز فعالیت‌های کارآفرینی، نوآوری، برنامه‌ریزی و توسعه تجاری‌سازی فناوری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان منعقد شد.

در حال حاضر بالغ بر 80 شرکت با زمینه فعالیت مرتبط با صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عضو شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می‌باشند که از این تعداد 21 شرکت در لیست سازندگان صنعت نفت و 35 شرکت به طور مستقیم در این صنعت در حال فعالیت هستند.

از اهداف ایجاد این پردیس مشترک طی برنامه 5 ساله، افزایش شرکت‌های فناور در لیست سازندگان صنعت نفت به 80 شرکت، شرکت‌های فناور فعال در زمینه صنعت نفت به 200 شرکت و تولید و تجاری‌سازی 1000 محصول و خدمت فناورانه و دانش‌بنیان و ایجاد 4 هزار نفر اشتغال برای دانش‌آموختگان مرتبط با این صنعت است.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 24 خرداد 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0