‫ اخبار

دکتر سورنا ستاری: افزایش هفت برابری صادرات محصولات فناورانه شهرک علمی و تحقیقاتی قابل تقدیر است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعلام خوشنودی از افزایش صادرات محصولات فناورانه شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: رشد  هفت برابری صادرات این شرکت‌ها در سال 99 نسبت به 98 بسیار با اهمیت و قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر سورنا ستاری روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان اندیشه2 و مرکز رشد دانشگاه صنعتی اصفهان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و بازدید از دستاوردهای این شهرک، اظهار کرد: بطور متوسط هر 6 ماه یک بار به اصفهان سفر دارم و امروز بلوغ و بالندگی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را به وضوح می‌بینیم.

وی با تاکید بر اینکه این رشد و پیشرفت نوید بخش اتفاق‌های خوب در کشور است، افزود: خوشبختانه میزان فروش محصولات فناورانه شرکت‌های فناور مستقر در این شهرک در سال 99 رشد 3 برابری نسبت به 97 داشته است.

ستاری با اشاره به فعالیت شرکت‌های جدید و نوپا در این شهرک، اضافه کرد: امروز در بازدید از شرکت‌های فناور اصفهان، محصولات جدید و پیشرفته‌ای را دیدم که امید است این رشد سریع حوزه فناوری همچنان ادامه یابد و هر روز شاهد خبرهای خوب باشیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص افزایش گردش مالی شرکت‌های مستقر در شهرک در سال 99 نسبت به 97گفت: میزان گردش مالی این شرکت‌های دانش بنیان 2.5برابر رشد پیدا کرده که نشان می‌دهد در کشور اقدامات خوبی برای حمایت از آن‌ها انجام شده است.

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ساختمان اندیشه 2 در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با هزینه 15 میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرک و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در 3 هزار و 500 متر مربع زیربنا افتتاح شد.

در حال حاضر 27 شرکت رویشی دانشگاه صنعتی اصفهان در شهرک مستقر هستند که میزان فروش محصولات و خدمات فناورانه این شرکت‌ها در چند سال اخیر بیش از  70میلیارد تومان بوده است.

همچنین دکتر سورنا ستاری در بازدید خود از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از محصولات دانش بنیان اتاق رویشگر خوراک دام هیدروپوتیک، محصول شرکت رویشگر و شیر فوق ایمن بر علیه ویروس کرونا محصول شرکت واکسن زیتون رونمایی و از شرکت‌های صدراطرح و تجهیز، بهیار صنعت سپاهان و آسا بازدید کرد.

 


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 4 خرداد 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0