‫ اخبار

صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»
راه‌اندازی دیجیتال ساینیج برنا رسانه در توزیع نیروی برق استان مرکزی

با توجه به امکانات و ماهیتی که نرم‌افزار دیجیتال ساینیج دارد، این ابزار یک وسیله مناسب برای اطلاع‌رسانی یکپارچه، مدیریت و برنامه‌ریزی نمایشگرها از یک مرکز است.

دفتر روابط عمومی وزارت نیرو به‌منظور دستیابی به یک سیستم اطلاع‌رسانی یکپارچه و متمرکز و استفاده از آن در سراسر کشور سامانه نیرو تیوی را توسط نرم‌افزار دیجیتال ساینیج برنا رسانه راه‌اندازی کرده و تاکنون در تعداد زیادی از شرکت‌های زیرمجموعه خود ازجمله شرکت‌های توزیع نیروی برق و آب و فاضلاب در استان‌ها از سامانه اطلاع‌رسانی یکپارچه برنا رسانه یا همان دیجیتال ساینیج استفاده می‌کنند که به‌عنوان نمونه می‌توان به شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اشاره کرد.

دیروز، 14:07
برگزاری وبینار آموزشی «کارآفرینی با گیاهان دارویی»

پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس وبینار آموزشی «کارآفرینی با گیاهان دارویی» را برگزار می‌کند.

دیروز، 14:04
تاکید معاون وزیر راه و شهرسازی بر حمایت از شرکت‌های فناور

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و بازدید و صحبت با شرکت‌های فناور این حوزه، بر حمایت از آن‌ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری در این جلسه با اشاره به ظرفیت مناسب شرکت‌های فناور در حوزه‌های مختلف از جمله عمران، معماری، شهر و راه‌سازی اظهار کرد: امیدواریم با حمایت تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور به خصوص وزارت راه، این شرکت‌ها بتوانند خدمات ارزشمندی به کشور ارائه دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب در میان شرکت‌های این حوزه در استان و شهر اصفهان گفت: انتظار ما از شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برای ارائه خدمات و مشاوره بسیار بالاست.

دکتر محمد شکرچی‌زاده افزود: بسیاری از فعالان حوزه معماری و عمران از این وزارتخانه انتظارات ارائه راه‌کارهای ابتکاری و به صرفه، جهت بهتر شدن خدمات در این حوزه را دارند که به نظر ارائه این راهکارها از شرکت‌های فناور قابل انتظار خواهد بود.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: امیدواریم بتوان با حمایت از این ایده‌های ابتکاری و نیز شرکت‌های فناور، بسیاری از موارد و مشکلات این حوزه رفع شود.

حاضران از شرکت‌های فناور فراتحقیق سپاهان، آریا پلیمر پیشگام، مدرن فناوران موج، سبک بتن پرتیکان، ایده پرداز کیان، گنبد سپید و آرشیدز دیدن کردند.

 

 

دیروز، 13:48
زهرا شاهی

متن خبر:به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «دستگاه حذف اشباع ترانسفورماتور جریان به روش جبرانسازی و مغناطیس زدایی»توسط محققین دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و برق منطقه ای سمنان و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این اختراع توسط آقایان دكتر یوسف علینژاد برمی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، سعید صنعتی دانشجوي دکتری این دانشكده، دانشگاه سمنان و برق منطقه ای سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 101561 به ثبت رسید.

دکتر علینژاد برمی در توضیح این اختراع گفت: ترانسفورماتور جریان یکی از ترانسفورماتورهای اندازه‌گیری گران قیمت در صنعت برق است که وظیفه اندازه‌گیری جریان در سیستم های با ولتاژ فشار قوی را در ایستگاه های برق، نیروگاه ها و خطوط انتقال بر عهده دارد؛ و ممکن است در برخی شرایط مثل عبور جریان اتصال کوتاه با دامنه بالا یا نامتعادلی جریان یا کلیدزنی در شرایط نامناسب در شبکه قدرت اتفاق بیفتد، که بر اثر آن ترانسفورماتور جریان اشباع مغناطیسی شود.

وی افزود: بروز اشباع می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی از جمله وقوع خطا در حفاظت واحد، خطا در عملکرد فانکشن هایی مثل باز بست یا اختلال در ذخیره اطلاعات در ثبات‌ها شود. برای جلوگیری از این مشکلات در این اختراع روشی ارائه شده است که مانع وقوع اشباع در ترانسفورماتور جریان می شود.

وی در ادامه گفت: با استفاده از دستگاه ساخته شده نیاز به تعویض ترانسفورماتورهای جریان در بسیاری از موارد از بین می رود؛ بنابراین با توجه به قیمت بالای ترانسفورماتورهای جریان، باعث صرفه جویی مالی زیادی ایجاد می شود.

دیروز، 13:48
زهرا شاهی

دوره آموزشی تکمیل اظهارنامه مالیاتی با رعایت پروتکل های بهداشتی و با هدف تبیین نحوه دریافت و تکمیل اظهارنامه های مالیاتی شرکت های فناور، با همکاری اداره کل امور مالیاتی سمنان در سالن جلسات شهید پازوکی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار شد.

در این دوره که با حضور آقای صیاد نژاد، یکی از کارشناسان خبره امور مالیاتی برگزار شد، مورد استقبال شرکت های فناور قرار گرفت؛ ایشان جلسات مشاوره مالیاتی خصوصی با تک تک شرکت های فناور داشتند و بطور همزمان، ثبت اظهارنامه در سامانه امور مالیاتی کشور نیز صورت گرفت.

در این برنامه، کارشناس امور مالیاتی به پرسش های فناوران پیرامون چگونگی تکمیل اظهارنامه و اجرای قوانین مربوطه در این زمینه پاسخ دادند.

دیروز، 11:56
زهرا شاهی

بهزاد صادقی مشاور و منتور کسب و کار، با موضوع «راهکارهای عملی برای کار تیمی» در صفحه اینستاگرام پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفتگوی زنده خواهد داشت.

 

زمان گفتگوی زنده: چهارشنبه 2 مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت 19

آدرس صفحه اینستاگرام پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان:

https://instagram.com/sustp.ir

 

دیروز، 11:54
اولین دستگاه كيسه‌گيری بذر سيب‌زمينی همراه با سامانه محلول پاشی را ساختم

مخترع دستگاه کیسه‌گیری بذر سیب زمینی همراه با سامانه محلول پاشی گفت: با این اختراع ۳۰درصد مصرف سم‌ را کاهش داده و ضدعفونی بهینه بذر به‌ درستی انجام می‌شود و در عین حال می‌توان نتیجه بهتری از کاشت بذر داشت.

شرح خبر:

https://www.kstp.ir/fa/post/123407

دیروز، 10:44 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری خراسان
با سوداگران راه ابریشم، در تاریخ بازی کنید


 
بازی سوداگران راه ابریشم توسط شرکت آوای ققنوس هفت خوان، مستقر در مرکز رشد تخصصی هنر طراحی و ساخته شد.
به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، بازی سوداگران راه ابریشم، داستان تجارت محصولات گران‌بهای صنایع دستی در راه ابریشم است. این بازی دارای سه گیم‌پلی بازی دونفره، سه‌نفره و چهارنفره در سطح پایه و سه‌نفره و چهارنفره در سطح ممتاز طراحی شده است. سطح پایه مناسب این بازی سن ۸ تا ۱۲ سال و سطح ممتاز با هیجان و استراتژی بیشتر، مناسب سنین بالای ۱۲ سال است. ساختار مسیرهای بازی، تاس‌ها، تعداد مهره‌های هر بازیکن در سطح زمین، کارت‌ها و... به شکلی طراحی و تنظیم شده است که افراد حین زیرنظر گرفتن حرکات سایر بازیکنان، مدام باید تعیین تاکتیک و استراتژی کنند. این بازی باعث افزایش قدرت تصمیم گیری، مدیریت، برنامه‌ریزی ،تمرکز و... می‌شود و در طول بازی بازیکنان باهم به تجارت پرداخته و هوش کلامی، ریاضی، هیجانی و قدرت تعاملات خود را بیش از پیش پرورش می‌دهند. سوداگران اولین بازی رومیزی است که ۴۹ رشته‌ی صنایع دستی (معاصر و در حال فراموشی) به همراه هنرمندان بزرگ کشورمان را معرفی می‌کند. از بازی رومیزی سوداگران در پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی (تهران_دی ماه۹۸) تقدیر شد.
دیروز، 08:47
انجام مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی استفاده از اتوبوس‌های برقی در اصفهان


 
مطالعات امکان‌سنجی فنی، مالی و اقتصادی استفاده از اتوبوس‌های برقی در شهر اصفهان به عنوان پروژه پژوهشی مساله محور حوزه بهره‌بردار معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان توسط شرکت دانش‌بنیان پژواک طرح ایرانیان، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مورد پژوهش قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، هدف از این مطالعه مقایسه تکنولوژی انواع اتوبوس‌ها و بررسی امکان‌سنجی فنی استفاده از اتوبوس‌های برقی در شهر اصفهان است. در این مطالعه، انواع اتوبوس‌های برقی و ویژگی مربوط به آن‌ها نظیر تکنولوژی ساخت، زیرساخت‌های موردنیاز و بازار تولیدی آن‌ها بررسی شده است، همچنین تحلیل‌های مالی و اقتصادی، مقایسه گزینه‌های رقیب (اتوبوس دیزلی و گازی) و نیز نحوه بکارگیری این اتوبوس‌ها در خطوط از دیگر مواردی است که در این مطالعه به آن‌ها پرداخته شده است. این طرح در دو سناریو نسبت به وضعیت موجود (نوسازی سالانه ده درصدی اتوبوس‌های دیزل) بررسی شد که سناریوی اول، نوسازی و جایگزینی سالانه ۱۰ درصدی با اتوبوس برقی و سناریوی دوم نوسازی و جایگزینی سالانه ۱۰ درصدی با اتوبوس گازی تعریف شد. برای تعیین و تحلیل مالی و اقتصادی سناریوهای طرح به محاسبه منفعت به هزینه (B/C) و نرخ بازگشت داخلی IRR پرداخته شد که نتایج پژوهش نشان می‌دهد در سناریو جایگزینی اتوبوس دیزلی با اتوبوس گازسوز، با توجه به افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و هزینه‌ سوخت برای شهرداری‌ها و سابقه‌ نامناسب استفاده از اتوبوس‌های گازسوز قدیمی در سیستم اتوبوس‌رانی و باوجود نتایج مثبت اقتصادی از نگاه ملی و شهرداری به دلیل بازدهی نداشتن مالی برای شهرداری، با مغتنم شمردن فرصت جایگزینی به نظر می‌رسد حرکت به سمت استفاده از اتوبوس‌های برقی نسبت به اتوبوس گازی مؤثرتر باشد.
دیروز، 08:46
تصویب بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از واحدهای فناور
بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از واحدهای فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به امضای مدیرکل امور مالیاتی استان و رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، این بسته حمایتی پیرو صورت جلسه رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و مدیرکل امور مالیاتی به تصویب رسیده است. ایجاد فضای مناسب‌تر برای واحدهای فناور به منظور حمایت از تولیدات آن‌ها، حمایت از رونق تولیدات فناورانه، حمایت از تجاری‌سازی و توسعه صادرات تولیدات واحدهای فناور، تسهیل و تسریع در امور مالیاتی این واحدها و ایجاد ساز و کار مناسب جهت بررسی معافیت‌ها و بخشودگی مالیاتی واحدهای فناور از جمله اهداف این بسته حمایتی است. مدت اجرای این بسته حمایتی از تاریخ امضا به مدت یکسال است.
دیروز، 08:44
صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»

جستجوی محتوا

جستجو با برچسب

# پارک علم و فناوری استان سمنان #تاد #پارک علم و فناوری استان سمنان #پارک_علم_و_فناوری_استان_سمنان #پارک_فاوا #گرنت_رشد آزمایشگاه اداره خدمات فنی و تخصصی پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر استان قم افغانستان اپ اندروید به‌روزرسانی بومی دانش بنیان دولت دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی صندوق پژوهش و فناوری فناوری مجتمع توسعه فناوری گیاهان دارویی مجموعه عصر انقلاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نسخه جدید نوآوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی پارک علم و فناوری استان قم پارک علم و فناوری خراسان پارک علم و فناوری خوزستان پارک علم و فناوری فارس پارک علم و فناوری قم پارک علم و فناوری مازندران پارک علم و فناوری همدان پارک علم و فناوری کردستان پارک علم و فناوری گیلان پارک علم و فناوری یزد پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی پارک علم‌ و فناوری خراسان کتابخانه عمومی کرونا