‫ اخبار

صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»
توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در این پارک ؛ خط تولید ماده شیرین کننده آب شور در پارک علم و فناوری البرز راه اندازی می شود

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز که موفق شد ماده شیرین کننده آب شور را تولید کند اعلام کرد خط تولید ماده شیرین کننده آب شور در پارک علم و فناوری البرز راه اندازی می شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس زهرا سلطانی مدیرعامل شرکت حافظ وارش البرز مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اعلام این خبر گفت: "محصول TMC"  یک ماده شیرین کننده آب است که توسط شرکت دانش بنیان حافظ وارش تولید و روانه بازار می شود.
وی با اشاره به اینکه این محصول مهم با هدف صادرات دنبال می شود گفت: با حمایت دستگاه های مختلف از جمله صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری البرز بزودی خط تولید این محصول در پارک نیز راه اندازی می شود. 
مدیرعامل شرکت حافظ وارش البرز با اشاره به اینکه 40 نیروی دانش آموخته و متخصص در این شرکت فعالیت دارند گفت: مهمترین مشکلات ما در زمینه تولید، تامین تسهیلات و حمایت های لازم است  و می خواهیم از حمایت های صندوق صندوق برای راه اندازی و توسعه خطوط تولیدی و همچنین تولید دیگر محصولات خود استفاده کنیم.
وی افزود: شرکت دانش بنیان حافظ وارش مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق شد یکی از پیش ماده های اصلی تهیه لایه سوم از جنس پلی آمید غشای تصفیه آب به روش اسمز معکوس را تولید و روانه بازار نماید؛کاربرد این محصول تصفیه و شیرین سازی آب است.
حافظ وارش از سال 1395پس از یک دوره حدوداً یکساله مطالعاتی و تحقیقاتی در شاخه علوم پایه و مواد شیمیایی با هدف شناسایی محصولات دانش بنیان موفق به تولید در مقیاس پایلوت آزمایشگاهی و اخذ تأییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گردید.مدیرعامل شرکت دانش بنیان حافظ وارش با اعلام این خبر گفت: نام این محصول "تری مزوییل کلراید" است؛ این محصول با نام مخفف (TMC)یکی از پیش ماده های اصلی تهیه لایه سوم از جنس پلی آمید غشای تصفیه آب به روش اسمز معکوس است که در اثر واکنش با پیش ماده دیگر بر روی سایر لایه ها سنتز می گردد وکاربرد آن تصفیه و شیرین سازی آب می باشد. 
مهندس زهرا سلطانی افزود: این محصول توسط شرکت حافظ وارش در داخل کشور سنتز شده و ضمن برخورداری از دانش فنی بالا آنالیزهای تایید کننده ساختار و درجه خلوص را دارا می باشد. حافظ وارش محصول TMCرا از همان ابتدای امر با هدف فروش صادراتی در پروسه تولید قرار داده است و مقاصد صادراتی غالباً کشورهای آسیای شرقی و حوزه خلیج فارس می باشد.
سلطانی به تولیدات دیگر این شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت: شرکت دانش بنیان حافظ وارش مستقر در پارک علم و فناوری البرز همچنین در ماه های گذشته موفق شد به دانش فنی گلایکولیک اسید و گلی اگزیلیک اسید و همچنین "آنزیم لیپاز" آنزیم‌ محلول در آب مورد استفاده در متابولیسم تری‌گلیسریدها دست یابد؛ این محصول در صنایع نساجی برای رنگرزی پارچه کاربرد دارد. "گلی اگزالیک اسید" به عنوان ماده خنثی کننده در محصولات مراقبت از پوست و همچنین در تولید کودهای شیمیایی کاربرد دارد.

5 مرداد 1400
توسط یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز ؛ دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی و صنعتی به بازار آمد

چهل و یکیمن سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی


مدیرعامل شرکت فناور یابان مستقر در پارک علم و فناوری البرز از ساخت و ارائه دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی و صنعتی خبر داد و اعلام کرد: دستگاه های تصفیه آب خانگی با تصفیه مجدد موجب می شود تا آب با کیفیت تر و سالم تری را بنوشید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز اولین سامانه فروش محصولات، تجهیزات و خدمات صنعت ساختمان از جمله ارائه دهنده دستگاه تصفیه آب با هدف دسترسی آسان و سهل مشتریان و مخاطبان به محصولات و مصالح ساختمانی در پارک علم و فناوری البرز آغاز به کار کرد.
 مهندس زربخش با اشاره به ویژگی های دستگاه تصفیه آب سافت واتر افزود: یکی  از معروف ترین و قدیمی ترین دستگاه های تصفیه آب دستگاه تصفیه آب سافت واتر هست. این دستگاه پر مصرف ترین دستگاه تصفیه آب هست. این دستگاه در طی چند مرحله آب را تصفیه می کنند و آبی با کیفیت و کاملا سالم را فراهم می کند. این دستگاه را میتوانید با قیمت مناسب و با کیفیت بالا از فروشگاه اینترنتی یابان تهیه کنید.
وی درباره اینکه چرا باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کرد؟ گفت: آب که از طریق لوله کشی وارد خانه های ما می شود و آبی تصفیه شده می باشد اما با این وجود بعضی از مردم در منزل از دستگاه های تصفیه آب استفاده می کنند، علت این کار را میتوان به چند مورد اشاره کرد اما مهمترین آن آب اهمیت زیادی دارد و نوشیدن آب سالم میتواند برای سلامتی شما کمک کند پس هر چقدر آب سالم تر و با کیفیت تری بنوشید سالم تر خواهید بود.
دستگاه های تصفیه آب خانگی با تصفیه مجدد باعث میشه تا آب با کیفیت تر و سالم تری را بنوشید. زمانی که آب وارد لوله کشی می شود ممکنه املاح مضری داشته باشد. همچنین رسوبات موجود در لوله ها نیز در آب حل می شود و کیفیت آب را پایین می آورد. استفاده از کلر در آب باعث تغییر طعم آب شده و اگر میزان کلر زیاد باشد کیفیت آب کمتر میشود. در نتیجه برخی مردم ترجیح میدهند تا با تصفیه مجدد آب توسط این دستگاه ها، کیفیت آبی که می نوشند بالاتر از کیفیت آب لوله کشی باشد. 
این مدیر فناور درباره اینکه تصفیه آب چیست؟ خاطرنشان کرد: در کره زمین آب به میزان زیادی وجود داره ولی بیشتر آب های کره زمین غیر قابل نوشیدن هستند. تصفیه آب، آب ها را برای نوشیدن توسط انسان ها مناسب کرده است. اگر به میزان کافی آب بنوشید علاوه بر این که سلامتی خود را حفظ می کنید می توانید به زیبایی پوست و موی خود نیز کمک کنید. 
مدیرعامل شرکت یابان مستقر در پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی افزود: برای تصفیه آب از روش های مختلفی استفاده می شود مثلا کلر به عنوان یک ماده ضد عفونی عمل میکند و آب را پاکسازی میکند. وجود بیش از حد کلر نیز برای سلامتی مضر است و به هیچ وجه مناسب نیست.
وی درباره دستگاه تصفیه آب سافت واتر توضیح داد: یکی  از معروف ترین و قدیمی ترین دستگاه های تصفیه آب دستگاه تصفیه آب سافت واتر هست. این دستگاه پر مصرف ترین دستگاه تصفیه آب هست. این دستگاه در طی چند مرحله آب را تصفیه می کنند و آبی با کیفیت و کاملا سالم را فراهم می کند. این دستگاه را میتوانید با قیمت مناسب و با کیفیت بالا از فروشگاه اینترنتی یابان تهیه کنید.
علاقمندان می توانند برای سفارش این دستگاه به سایت به نشانی https://yabaan.com مراجعه نمایند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: قانون مستقل پارک های علم و فناوری تدوین می شود

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  از پارک علم و فناوری البرز با اشاره به ضرورت حمایت جدی از پارک ها و مراکز رشد اعلام کرد: قانون مستقل پارک های علم و فناوری در راستای حمایت های بیشتر از پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری کشور تدوین می شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک های علم و فناوری تاکنون از قوانین و معافیت های پیش بینی شده در قانون مناطق آزاد و ویژه استفاده می کردند که تلاش می کنیم با قانونی که در دست تدوین داریم بتوانیم به صورت مستقل و جامع از پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری حمایت کنیم.
دکتر بهنام طالبی درباره زمان نهایی شدن این قانون گفت: قانون مستقل پارک های علم و فناوری و همچنین بحث مدیریت نیروی انسانی در پارک های علم و فناوری در دست تدوین است و قطعا به این دولت نمی رسد و تلاش می کنیم در دولت سیزدهم نهایی و اجرا شود.
وی به بحث معافیت شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری از موضوع مالیات بر ارزش افزوده و اختصاص آن به مجموعه پارک های علم و فناوری خبر داد و اعلام کرد: بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده که به تازگی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، شرکت‌های پارک‌های علم و فناوری از پرداخت سه درصد سهم عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده که به شهرداری ها پرداخت می کردند معاف شدند و این درآمدها به خود پارک های علم و فناوری تعلق می گیرد و توسط آن ها هزینه می شود.

کارگاه آموزشی آنلاین مسائل حقوقی راه‌اندازی کسب و کار

کارگاه آموزشی آنلاین با عنوان «مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار» با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در روز چهارشنبه مورخ 6 مردادماه 1400 از ساعت 13:00  الی 17:00 برگزار خواهد شد.

 

زمان برگزاری دوره:

چهارشنبه 6 مردادماه 1400 ساعت 13 الی 17

 

مدرس دوره:

علی‌اکبر جعفری؛ کارشناس رسمی دادگستری در رشته‌های حسابداری و حسابرسی و مدرس MBA دانشگاه تهران و مؤلف کتاب حقوق کسب و کار به زبان ساده

 

سرفصل‌های دوره:

  • نکات مهم در قراردادهای تیم سازی
  • زمان مناسب برای راه‌اندازی کسب و کار
  • بهترین نوع شرکت برای راه‌اندازی کسب و کار
  • چالش‌های حقوقی رایج در راه‌اندازی کسب و کار

 

هزینه شرکت در این دوره آموزشی 100 هزار تومان می باشد.

  • هزینه حضور هسته های فناور مستقر در دوره پیش رشد، با حمایت پارک می باشد!
  • 70% تخفیف، ویژه واحدهای فناور مستقر در پارک و مرکز رشد.‌
  • 50% تخفیف، ویژه دانشجویان استان
  • 50% تخفیف، ویژه اعضاء محترم هیأت علمی دانشگاه‌های استان
  • 50% تخفیف، ویژه همکاران سایر پارک‌های کشور

 

شماره شبا جهت واریز وجه

IR 2301 0000 4001 1048 0301 9083

شناسه پرداخت

305104851113526

بانک مرکزی، به نام پارک علم و فناوری استان مرکزی

 

علاقمندان جهت ثبت نام می توانند از طريق مراجعه به آدرس اینترنتی: http://astp.irislms.ir/  و یا تماس با تلفن 4-32802601-086 واحد آموزش (داخلی 119) اقدام فرمایند.

جهت اطلاع از نحوه ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی اینجا کلیک کنید.

31 تیر 1400
پذيرش دو شرکت فناور در مرکز رشد جامع فناوری پارک علم و فناوری استان مرکزی

یازدهمین جلسه شورای مرکز رشد جامع پارک با حضور اعضای شورا و با هدف بررسی درخواست پذیرش 2 شرکت فناور، در روز سه‌شنبه مورخ 29 تیر ماه سال جاری در محل سالن جلسات پارک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، در این جلسه درخواست پذیرش شرکت "ارتباط گام دوم" با ايده محوری "طراحی و توسعه سوپر اپليکيشن و سامانه جامع تحت وب ارائه کالا و خدمات" و شرکت "صنايع شيميایی پیروز ايليا" با ايده محوری "توليد پودر آتش نشانی سريع الاطفا با استفاده از نانو ذرات سيليکات" با حضور اعضای شورا و نمایندگان شرکت، مورد طرح و بررسی قرار گرفت و در نهایت با پذیرش این دو شرکت در مرکز رشد جامع فناوری، موافقت گردید.

پایان خبر./

29 تیر 1400
پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی رونمایی شد

پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با شعار « جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی» رونمایی شد.

پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی  پارک علم و فناوری البرزجهاددانشگاهی، با نزدیک شدن به 16 مردادماه، سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، از پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل این نهاد با شعار « جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی» در اداره کل روابط عمومی جهاددانشگاهی رونمایی شد.

 در حالی به چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی نزدیک می‌شویم که از ابتدای امسال که بانام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است، گذر از موانع با باور توان علمی جوانان این مرزوبوم با سرعت بیشتری در دستور کار این نهاد قرارگرفته است؛ نهادی که از بطن انقلاب فرهنگی برآمد و در سایه اعتقاد و ایمان به توانایی ایرانی در پرتو ایمان و با مجاهدت، سخت‌کوشی و ابتکار در شرایط تحریم به کارهای دشوار و خطیری در عرصه فناوری و فرهنگ مبادرت ورزید.

تأکید بر عبور از موانع با باور توان ایرانی در شعار چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی ازآن‌جهت اهمیت دارد که انجام کار جهادی و عبور از موانع به‌نوعی مکمل یکدیگرند و بهترین تعبیر در این رابطه را رهبر انقلاب دارند که کار جهادی را از موانع عبور کردن، موانع کوچک را بزرگ ندیدن، آرمان‌ها را فراموش نکردن و... دانسته‌اند.

ایشان همچنین در دیدار با مسئولان و جمعی از محققان جهاددانشگاهی که 19 خردادماه 1393 برگزار شد، جهاددانشگاهی را نهادی مهمی خواندند  که در مقابل موانع و مزاحمت‌ها از حرکت نمی‌ایستد.

در همین راستا در طراحی پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی نیز با توجه به شعار امسال نکاتی چون مسیر، مشکلات ، موانع و عبور از آن و مسیر رسیدن به هدف مدنظر قرار گرفت.

حسینی گرافیست و طراح این پوستر با ارایه‌ی توضیحاتی، نمادها و اجزای مورداستفاده در آن را تشریح کرد و گفت: نماد اصلی این پوستر درواقع یک مسیر پرپیچ‌وخم برگرفته از ماز است  که با عبور از آن‌ها می‌بایست بتوانیم به هدف موردنظر که غالباً عبور و خروج از آن است، برسیم. در این مسیر ما با موانع، پستی‌ها و بلندی‌ها، پیچیدگی‌ها و سایه‌روشن‌هایی روبرو هستیم که مسیر روشن راه عبور از موانع  است.

وی ادامه داد: پس‌زمینه فضای بالای پوستر در بستر نشان‌هایی از فرهنگ ایرانی اسلامی طراحی‌شده، همچنین پرچم هم برای تقویت توان ایرانی به کار افزوده‌شده است.

گفتنی است، جهاددانشگاهی به‌منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی به‌عنوان یک‌نهاد انقلابی در 16 مرداد ماه 1359تشکیل شد.

حضور مدیرعامل مپنا در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

دکتر عباس علی آبادی، مدیرعامل گروه مپنا با حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ضمن آشنایی با آخرین دستاوردهای این شهرک و شرکت‌های فناور، از شرکت‌های نورالایه نگار، فراصنعت آرمان، ایده پرداز سپهر،سهند صنعت پارتیکان و بهیار صنعت دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری در این جلسه با ارائه گزارش عملکردی از شهرک و شرکت‌های فناور مستقر اظهار کرد: لازم است شرکت‌های بزرگی مانند مپنا همکاری بهتر و گسترده‌تری با شرکت‌های فناور در جهت تامین نیازهای خود داشته باشند.

دکتر علی‌آبادی نیز با ابراز خرسندی از حضور در شهرک تصریح کرد: شرکت‌های فناور باید در جهت تولید محصولات با فناوری‌های بالا اقدام کنند تا بسیاری از نیازهای کشور که از خارج وارد می‌شود توسط این شرکت‌ها تامین شود.

همچنین در این جلسه شرکت‌های پایا مواد، آریسا و پژوهنده صنعت به ارائه توانایی‌های خود پرداختند.

23 تیر 1400
ارزیابی عملکرد 4 شرکت فناور مستقر در دهمین جلسه شورای مرکز رشد

دهمین جلسه شورای مرکز رشد جامع پارک با هدف بررسی عملکرد 4 شرکت فناور مستقر در مرکز رشد، با حضور اعضای شورا و نمایندگان این شرکت‎‌ها، در روز یکشنبه مورخ 20 تیر ماه سال جاری در محل سالن جلسات پارک برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، اين جسله با هدف ارزیابی عملکرد شرکت‌ها در طی دوره استقرار در مرکز رشد و بررسی امکان تمدید ادامه حضور در مرکز برگزار شد.


بر این اساس عملکرد شرکت‌های "سپند داریا مرکزی" با ایده محوری "طراحی، ساخت و تولید انواع جک‌های گاز فشرده و یراق آلات رفاهی و صنعتی"،  شرکت "بهار طب امین" با ایده محوری " طراحی و تولید مدار تنفسی و مدار بیهوشی"، شرکت "توسعه ساخت ناب امیرکبیر" با ایده محوری "بومی‌سازی فناوری نوین مدل‌سازی اطلاعات ساختمان در صنعت ساخت کشور" و شرکت "ویسا صنعت دیانا" با ایده محوری "طراحی و ساخت دستگاه‌های تصفیه، مقطرسازی و دیونیزه کننده آب" مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

 

انتهای خبر./

22 تیر 1400
راه اندازی سامانه ارتباط با مخترعان و مالکان اختراعات در پارک علم و فناوری البرز

موسسه دانش بنیان نوفن حامی البرز، واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز  و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی امکان برقراری ارتباط با مالکان اختراعات و همچنین مخترعان اختراعات ثبت شده کشور را در سامانه جستجو و تحلیل دارایهای فکری دارکوب برقرار کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، سامانه ارتباط با مخترعان و مالکان اختراعات که اطلاعات خود را از سایت روزنامه رسمی کشور و اداره ثبت اختراعات دریافت می‌کند این امکان را جدیداً به دیگر امکانات خود افزوده است.
بیژن نصیری اعظم مدیر عامل این موسسه اعلام کرد کاربران این سامانه می‌توانند بعد از جستجوی اختراع مورد نظر خود و مطالعه اسناد آن در صورت تمایل به برقراری ارتباط با مالک یا مخترع پس از ثبت نام در سایت دارکوب پیام خود را درج نمایند. از سوی دیگر مخترعان و مالکان اختراعات ثبت شده در اداره ثبت مالکیت‌های صنعتی نیز این امکان دار دارند که پس از احراز هویت در سایت دارکوب پیام شخص متقاضی را مطالعه کرده و در صورت تمایل با وی ارتباط برقرار نمایند.
وی افزود با استفاده از این بستر سرمایه گذاران، فرشتگان کسب و کار، شتاب دهنده‌ها و کلیه فعالان زیست بوم نوآوری می‌توانند اختراعات مورد علاقه خود را شناسایی کرده و نسبت به همکاری با مخترع در جهت تجاری سازی آن اقدام نمایند. همچنین در برخی موارد نیاز است مخترعان و فناوران در خصوص تأمین نیاز فنی خود با یکدیگر تعامل کنند که این سامانه می‌تواند بستر ارتباط در جهت انجام همکاری‌های فناورانه را برای ایشان فراهم کند.
کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهور اضافه کرد سامانه دارکوب با حمایت این صندوق در حال ارتقاء بوده و بزودی امکانات جدیدتری را نیز برای مخاطبان خود خواهد داشت، پیش از این دارکوب خدمت جستجوی پیشرفته در اسناد اختراع را به مخاطبان ارائه کرده بود و از جمله دیگر خدمات این سامانه افزونه جستجوی اختراعات برای مرورگرهای کروم و فایر فاکس می‌باشد.
گفتنی است موسسه نوفن حامی البرز که خدمات مالکیت فکری ملی و بین‌المللی ازجمله ثبت اختراع، طرح صنعتی و علائم تجاری را به شرکت‌ها و فناوران ارائه می‌دهد پیشتر نیز با حمایت پارک علم و فناوری البرز دوره آموزشی مجازی جهت آشنایی با حمایت بین‌المللی از اختراعات را نیز تولید محتوی کرده است که بدون محدودیت زمانی برای مخاطبان قابل‌مشاهده است.

میر محمد علی طباطبایی رودسری نماینده استان

رویداد ایده‌گاه با همکاری پارک علم و فناوری هرمزگان و شهرداری بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی پارک علم‌وفناوری، رویداد‌ ایده‌گاه با موضوع خلاقیت و نوآوری شهری به همت پارک علم‌وفناوری هرمزگان، شهرداری بندرعباس، مرکز نوآوری و خانه نارنجی ؛ با حضور مهندس نیکوفکر مدیر مراکز رشد پارک علم‌وفناوری هرمزگان و داوران برجسته برگزار شد.

این رویداد به مدت سه‌روز، دهم، چهاردهم و هفدهم تیرماه برگزار گردید. از 35 شرکت کننده حاضر در این رویداد 32 نفر به عنوان ایده پرداز حضور یافتند که در نهایت، 11 ایده منتخب از مجموع 20 ایده ارائه شده در مرحله‌ی آزمایشی به عنوان ایده منتخب معرفی شدند.

هدف از این رویداد آموزشی- تجربی که بر مبنای ادغام رویدادهای سرمایه گذاری، ایده شوها، استارتاپ ویکند و استارتاپ دمو (دمو دی) بر اساس اصول برگزاری رویدادهای کسب و کار و مطابق با شرایط شرکت های نوپا و در حال رشد طراحی گردیده، ایجاد فرصتی برای ایده پردازان بود که محصولات، خدمات و چشم اندازهای خود را به داوران و تماشاگران ارائه نمایند.

روز اول، با برگزاری کلاس های آموزشی از قبیل بوم‌ناب، تهیه نمونه‌اولیه، کارگاه اعتبارسنجی، کارگاه ارائه موثر و منتورینگ به پایان رسید؛ روز دوم، شرکت کنندگان با ارائه آزمایشی در مقابل مربیان و کسب‌امتیاز از ارائه به انتها رسید که تعداد 11 نفر به عنوان منتخب روز دوم اعلام شدند و آقایان احسان‌دژله، حسام‌صالحی، مصطفی‌ذاکری،‌ عبدالحسین‌توانگری، حسین‌ حاجی‌زاده، پارسا شرفی و خانم‌ حانیه‌رحمانی مربیان روز دوم بودند.
در روزسوم و اختتامیه، افراد منتخب با ارائه ایده در مقابل داوران به رقابت پرداختند. برای هر ایده دهنده، 5 دقیقه‌ به ارائه ایده و 4 دقیقه برای پاسخگویی به سوالات داوران اختصاص داده شد.
داوران روز سوم، حامد رضوانی رئیس فرهنگی ورزشی شهرداری، مهندس عبدالحسین توانگری مدیرشرکت سنجش‌دانش صنعت‌جنوب، دکتر صادق صمصام‌پور مسئول نظارت و ارزیابی پارک علم و فناوری هرمزگان و دکتر مجید سرنی‌زاده مدیر توسعه نوآوری دانشگاه‌علوم‌پزشکی بودند‌.

در آیین اختتامیه این رویداد، پارسا شرفی مدیرعامل خانه نارنجی، کارگزار استارت‌آپ و کارآفرینی بندرعباس، با حضور در سالن اجتماعات پارک علم‌وفناوری، افراد شرکت کننده در این رویداد را به ادامه کار و فعالیت تشویق کرد و در ادامه مراسم از نفرات برگزیده تقدیر به‌عمل آمد.

در حاشیه این رویداد اقای مجید سرنی زاده در مورد موضوع توسعه نوآوری در استان هرمزگان و استفاده از پتانسیل های پارک علم و فناوری در زمینه نوآوری به گفت و گو پرداخت.

عبدالحسین توانگری مدیر شرکت سنجش دانش صنعت جنوب درحاشیه رویداد در مورد کمپ همراهی عنوان کرد:کمپ همراهی یک بستر مناسب و حرفه ای برای تبدیل ایده به کسب و کار است که شامل دوره های آموزشی، کارگاه های برنامه ریزی، مشاوره های اختصاصی و خدمات تخصصی می باشد.
و با حمایت پارک علم و فناوری یک تیم از تیم های شرکت کننده در رویداد، برای شرکت در این کمپ بورسیه شد.

11ایده برتر که به مرحله نهایی راه یافتند به شرح ذیل است:

مشتا (سامانه هوشمند گردشگری) ، بوم وند، خودکار هوشمند همیشه چند رنگ، کافه گالری پو ، جامش (تفکیک پسماند)، زینو(فروش صنایع دستی)،پلتفرم دایره ( ثبت رویدادهای گردشگری)،اقلیمور ( اموزش گویش های محلی)، ماسک خورشیدی( طراحی ماسک با استفاده از پنل های خورشیدی)،برقع( تبدیل مواد بازیافتی به اشیا تزیینی)،

نفرات برگزیده در رویداد ایده‌گاه، به شرح ذیل است:
ایده شبکه گردشگری هوشمند؛ اثر سعید ناصری و بهزاد حبیب زاده موفق به کسب رتبه نخست و دریافت جایزه پنج میلیون تومانی شدند.
اقای ناصری و حبیب زاده در خصوص این سوال که شبکه گردشگری در یک جمله توضیح بدهند گفتند: ما در واقع میخوایم یک اسنپ گردشگری باشیم،که گردشگر به سرویس دهنده محلی مرتبط میکند.

ایده جامش اثر امیر ارسلان عامری و کنترل کننده هوشمند سیستم اثر آریا اسلامی و لیلا تاجیک و حسن دریانورد به ترتیب رتبه دوم و سوم را کسب کردند.
تیم دوم موفق به کسب جایزه 3 میلیون تومانی و تیم سوم موفق به کسب جایزه 2 میلیون تومانی شدند.

امیر أرسلان عامری درخصوص جامش گفت: این ایده کار مردم در زمینه پسماند بسیار راحت کرده، شما میتوانید از طریق برنامه درخواست بدید تا تیم جامش برای دریافت پسماند شما در محل حاضر شوند.

همچنین آریا اسلامی با ایده کنترل کننده هوشمند سیستم گفت: ما کاری انجام میدهیم که کولرها به شکلی کنترل شوند که مصرف برق کاهش پیدا کند.

علاوه بر جوایز فوق که توسط شهرداری بندرعباس و دفتر مرکز خلاقیت شهرداری بندرعباس تامین اعتبار شد، این رویداد دو جایزه ویژه اعم از حمایت ویژه تیم داوری و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری داشت که به یک تیم مبلغ یک میلیون تومان، (بوم وند، سیاوش یزدان پناه) و به تیم دیگر (زینو) مبلغ پانصد هزار تومان، تعلق گرفت.

همچنین در پایان مراسم پارسا شرفی از استودیو خانه نارنجی از تیم دوم رویداد، جامش در زمینه مشاوره و ارتقا کسب وکار حمایت و همکاری خود را با این تیم اعلام کرد.
تیم های برتر رویداد ایده گاه بدون داوری می توانند در مرکزنوآوری پارک علم و فناوری پذیرش شوند.

 

20 تیر 1400
صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»

جستجوی محتوا

جستجو با برچسب

# پارک علم و فناوری استان سمنان # پارک علم و فناوری یزد #پارک علم و فناوری استان سمنان اداره خدمات فنی و تخصصی پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر البرز تفاهم نامه جهاددانشگاهی دانش بنیان دانشگاه شهید بهشتی دکتر طیبی شرکت دانش بنیان فناور مجتمع تحقیقاتی مرکز رشد مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی مهندس عباسی وبینار وزارت علوم پارک البرز پارک علم و فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی پارک علم و فناوری استان سمنان پارک علم و فناوری البرز پارک علم و فناوری خراسان پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر پارک علم و فناوری خوزستان پارک علم و فناوری دانشگا تهران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان پارک علم و فناوری فارس پارک علم و فناوری قزوین پارک علم و فناوری قم پارک علم و فناوری مازندران پارک علم و فناوری همدان پارک علم و فناوری کردستان پارک علم و فناوری گیلان پارک علم و فناوری یزد