شبکه تعاملی پارک‌ها و مراکز رشد

اطلاعات گروه

فناوریها و نیازهای حوزه برق و کامپیوتر

فناوریها و نیازهای حوزه برق و کامپیوتر

سلام. این گروه تعاملی با این هدف تشکیل شده که از یه طرف هر گروه و واحد فناور در هر پارک و مرکز رشدی که مستقره و در زمینه برق و کامپیوتر محصول، خدمات و توانمندی داره، معرفی بشه و از طرف دیگه هر فرد، سازمان یا صنعت که در زمینه برق و کامپیوتر نیاز فناورانه داره، اعلام کنه و با هم تبادل اطلاعات داشته باشیم.

از مشارکت و همراهیتون ممنونم

سلام. این گروه تعاملی با این هدف تشکیل شده که از یه طرف هر گروه و واحد فناور در هر پارک و مرکز رشدی که مستقره و در زمینه برق و کامپیوتر محصول، خدمات و توانمندی داره، معرفی بشه و از طرف دیگه هر فرد، سازمان یا صنعت که در زمینه برق و کامپیوتر نیاز فناورانه داره، اعلام کنه و با هم تبادل اطلاعات داشته با

... نمایش بیشتر


زمان ایجاد: 1 مرداد 1399
تعداد اعضا: 75

مدیریت فایل‌ها

کاربران

محسن دیندار دفتر برنامه ریزی امور فناوری
میلاد حدادی مدیر مرکز رشد
مهدی آبرون
سارا میری نماینده استان
عبدالمجید فرج الهی مدیر مرکز رشد
محمد زندیه شیرازی مدیر مرکز رشد
مدیر مرکز رشد
خشایار خوش آرای مدیر مرکز رشد
فرید شاهمرادی نماینده استان

تعداد کل کاربران: 75

زیرگروه‌ها

امکان مشاهده زیرگروه‌ها تنها برای اعضای گروه وجود دارد

تازه‌ها

 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔯 اعلام نیاز فناورانه
  ✡ سازمان متقاضی : دفتر هوشمندسازی و فناوری های نوین شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران
  ☸ نیاز : تهیه دستورالعمل طراحی و مهندسی سیستم های اتوماسیون توزیع
  ♐ مهلت ارسال پروپوزال : 20 فروردین 1400
  ⚛ شرح خدمات : به قرار فایلهای زیر می باشد
  19 اسفند 1399
  2
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔷 🔹 معرفی فناوری
  🔷 🔹 شرکت بهینه‌سازان فناوری گیتی طراح و تولیدکنندهٔ تجهیزات الکترونیکی و نرم‌افزاری
  میثم عباسی‌نیا، مدیرعامل شرکت بهینه‌سازان فناوری گیتی (برند گیتو) در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین می‌گوید: ما طراح و تولیدکنندهٔ تجهیزات الکترونیکی و نرم‌افزاری صنایع مختلفی مانند داروسازی، تجهیزات پزشکی، غذایی و پتروشیمی هستیم و طراحی و تولید کلیهٔ تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری توسط شرکت ما به‌صورت کاملاً بومی با توجه به نیازمندی‌های صنایع صورت گرفته است. وی ادامه می‌دهد: اکنون حدود 100 شرکت داروسازی ایران از تجهیزات ما استفاده می‌کنند، اما برای گسترش فعالیت و افزایش حجم تولید خود، مشکل محدودیت در فضای کاری داریم که پارک علم و فناوری استان قول مساعدت داده تا در سال آینده زیرساخت و زمین با نرخ مناسب در اختیار ما قرار دهد که اقدام به احداث فضای تولید وسیع‌تری کنیم. در حال حاضر 15 نفر پرسنل به‌صورت مستقیم و 15 نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم و یا پیمانکاری با ما همکاری می‌کنند
  عباسی‌نیا در ادامه به کیفیت بالای دستگاهی که تولید می‌کنند، اشاره کرده و اظهار می‌کند: دستگاه تولیدی شرکت ما، مشابه خارجی نیز دارد، اما ویژگی‌هایی که دستگاه ما دارد در چند مورد بالاتر از مشابه خارجی است و هم‌چنین قیمت پایین‌تر و پشتیبانی قوی‌تری نیز دارد و این مسئله باعث شده مشتری داخلی تمایل بیشتری به خرید محصولات این شرکت نشان دهد. ما تلاش کرده‌ایم ویژگی‌ها و قابلیت‌های دستگاه‌های طراحی شده را به گونه‌ای ارتقا دهیم که ایرادات و مشکلاتی که در نمونهٔ خارجی توسط مشتریان گزارش شده را مرتفع کنیم.
  برای مثال یکی از محصولات شرکت با نام سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی که مورد استفاده در صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی است، بر اساس ویژگی‌ها و الزامات موردنیاز صنعت داروسازی(جی ام پی) طراحی و تولید شده، در صورتی‌که بسیاری از سیستم‌های مشابه خارجی موجود در بازار ایران این الزامات را پشتیبانی نکرده و مناسب استفاده در صنعت داروسازی نیستند. در کلیهٔ بخش‌ها در هنگام طراحی نیازمندی‌های صنعت پیش‌بینی شده و توانسته‌ایم با انجام تحقیقات لازم از مشتریان و بررسی‌های قبل از طراحی، محصولاتی را تولید کنیم که بیشترین بهره‌وری و کیفیت را برای مشتریان ایجاد کند در صورتی‌که قبل از تولید این محصولات مشتریان و صنایع مجبور به استفاده از نمونه‌های خارجی موجود در بازار ایران هرچند ناکارآمد بوده‌اند که حتی ابتدایی‌ترین استانداردهای دارویی در این دستگاه‌ها پشتیبانی نمی‌شود. این پژوهشگر اظهار می‌کند: شرکت گیتو تولیدکنندهٔ سیستم اینترلاک دارویی و آزمایشگاهی با ویژگی‌های منحصر به فردی در ایران است. این سیستم به منظور مدیریت تردد پرسنل و جابه‌جایی مواد در خطوط تولید دارویی و آزمایشگاه‌های میکروبی در صنعت داروسازی و غذایی استفاده می‌شود. با توجه به ویژگی‌های محصولات شرکت گیتو در کنار قیمت مناسب، ظرفیت بالایی برای صادرات این محصولات پیش‌بینی شده است، برای مثال ما توانستیم در سال 98 اولین پروژهٔ صادراتی خود را در کشور ترکیه پیاده‌سازی کنیم. وی ادامه می‌دهد: محصولات تولید شده توسط شرکت گیتو با تلاش و پشتکار همکاران فنی و مهندسی این شرکت با قیمتی حدود یک‌سوم و کیفیتی هم‌تراز با نمونه‌های خارجی تولید به مصرف‌کننده عرضه می‌شود و حتی در مواردی نیز ویژگی‌های بسیار کارآمدی به این محصولات در مقایسه با نمونه‌های خارجی اضافه شده است.
  مدیرعامل شرکت بهینه‌سازان فناوری گیتی در ادامه به امکان بیش از ۳ برابر کردن تولیدات این شرکت اشاره کرده و عنوان می‌کند: چندین محصول جدید مورد نیاز صنعت طراحی و تولید شده که با توجه به کمبود فضای تولید، امکان افزایش خطوط تولید را نداریم، برای نمونه ۲ مورد از محصولات ما که در صنعت داروسازی به‌شدت مورد نیاز است با ظرفیت کنونی سالیانه حدود 3 هزار دستگاه تولید می‌شود که می‌توان تولید این محصولات را سالیانه حداقل تا 10 هزار دستگاه افزایش داد. اگر طبق وعده‌هایی که داده شده، سال آینده فضای گسترده‌تری در اختیار ما قرار گیرد و حمایت بیشتری صورت پذیرد ما می‌توانیم ماشین‌آلات و تجهیزات بیشتر و پیشرفته‌تری خریداری کنیم و با افزایش پرسنل، تولیدات را افزایش دهیم. وی ادامه می‌دهد: ما از سال 93 در صنعت داروسازی مشغول فعالیت هستیم و به‌طور میانگین سالیانه 1 هزار و 500 دستگاه به صنایع داروسازی و تجهیزات پزشکی فروخته‌ایم یعنی در مجموع 9 هزار دستگاه تولید داشته‌ایم که می‌توان به‌طور تقریبی گفت با این حجم از تولید حدود 6 میلیون دلار در خروج ارز از کشور صرفه‌جویی شده است، یعنی سالیانه به طور میانگین به میزان 1 میلیون دلار مانع خروج ارز شده‌ایم.

  🔷 🔹 معرفی فناوری
  🔷 🔹 شرکت بهینه‌سازان فناوری گیتی طراح و تولیدکنندهٔ تجهیزات الکترونیکی و نرم‌افزاری
  میثم عباسی‌نیا، مدیرعامل شرکت بهینه‌سازان فناوری گیتی (برند گیتو) در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین می‌گوید: ما طراح و تولیدکنندهٔ تجهیزات الکترونیکی و نرم‌افزاری صنایع مختلفی مانند داروسازی، تجهیزا ... نمایش بیشتر

  10 اسفند 1399
  2
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔶 🔸 معرفی فناوری
  🔶 🔸 شرکت البرز میکرو سیستم با محصول آر تی یو
  امیرحسام الفتی، مدیر تحقیق و توسعهٔ شرکت البرز میکرو سیستم نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین می‌گوید: محصول آرتی‌یو که تولید اصلی شرکت البرز میکرو سیستم است، باید از برخی استانداردهای بین‌المللی و داخلی پیروی کند. تولیدکنندگان داخلی و خارجی زیادی از این تجهیز استفاده می‌کنند. این محصول قابلیت‌ها و کاربردهای زیادی جهت استفاده در شرکت‌های توزیع انرژِی و شبکه‌های برق و نیروگاهی، سیستم‌های آب و فاضلاب، سیستم‌های اتوماسیون صنعتی، تجهیزات پتروشیمی و صنایع نفت و گاز دارد. ما تاکنون بالغ بر 1 هزار و 100 دستگاه محصول تولید کرده‌ایم. بزرگ‌ترین مشکلی که در تولید انبوه با آن مواجه هستیم، نوسانات ارزی است، زیرا لازم است برخی مواد اولیه از خارج از کشور تهیه شوند و نوسانات ارزی موجب بروز مشکلاتی در این زمینه می‌شود.
  الفتی در ادامه به قدرت رقابت و حتی پیشی گرفتن کیفیت محصولات داخلی از محصولات خارجی اشاره کرده و اظهار می‌کند: محصول تولیدی شرکت ما با این امکانات، کیفیت و دقت کمتر مشابه خارجی دارد، اما نمی‌توان گفت مشابه خارجی ندارد، نکتهٔ حائز اهمیت این است که نمونهٔ داخلی و مشابه خارجی این محصول اختلاف قیمت زیادی دارند و قیمت مشابه خارجی محصول بالغ بر 4 برابر تولید داخلی است. وی ادامه می‌دهد: مشابه خارجی این محصول نیز کماکان وارد کشور می‌شود که این یکی از مشکلات ماست که محدودیتی برای واردات این محصول وجود ندارد. البته صنایعی که ما به‌صورت حضوری محصول شرکت خود را به آن‌ها معرفی کرده‌ایم، به سمت ما روی آورده‌اند و از تجهیزات ما استفاده می‌کنند، اما متأسفانه بسیاری از صنایع نمی‌خواهند بپذیرند و یا علاقه ندارند و شاید هم به نفعشان نیست قبول کنند که از محصولات داخلی استفاده کنند، اما کسانی که از محصولات ما استفاده می‌کنند راضی هستند و پذیرفته‌اند که استفاده از محصول داخلی علاوه بر دارا بودن توجیه اقتصادی، موجب ایجاد اشتغال در داخل کشور می‌شود. وی بیان می‌کند: در شرکت ما 102 نیرو مشغول به فعالیت هستند که تاکنون موفق به تولید 1 هزار و 100 دستگاه شده‌ایم، مبلغی بالغ بر 20 میلیارد تومان هزینهٔ این سیستم‌ها بوده و بالغ بر 80 میلیارد تومان نیز از خروج ارز جلوگیری شده است.

  🔶 🔸 معرفی فناوری
  🔶 🔸 شرکت البرز میکرو سیستم با محصول آر تی یو
  امیرحسام الفتی، مدیر تحقیق و توسعهٔ شرکت البرز میکرو سیستم نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین می‌گوید: محصول آرتی‌یو که تولید اصلی شرکت البرز میکرو سیستم است، باید از برخی استانداردهای بین‌المللی و داخلی پیروی کند. تولیدکنندگان داخلی ... نمایش بیشتر

  10 اسفند 1399
  1
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🗯 با توجه به استقبال شرکتها از رویداد نخستین رویداد تجاری سازی طرح های تحقیقاتی شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق کشور، مهلت مشارکت در طرح ها تا نیمه بهمن ماه تمدید شد.
  از این رو پژوهشگاه نیرو برای شرکت هایی که تمایل به ساخت یا سرمایه گذاری بر روی هر یک از این طرح ها دارند تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است. تعدادی از این تسهیلات عبارتند از:
  *ارائه تسهیلات مالی تا سقف 2000 میلیون ریال برای محصولاتی که نیاز به طرح و مطالعات تکمیلی دارد.
  * ارائه تسهیلات مالی به میزان 70 درصد سرمایه در گردش لازم برای ساخت و تولید محصول تا سقف10 میلیارد ریال برای محصولات آماده تجاری سازی
  * امکان مذاکره جهت سرمایه گذاریو واگذاری امتیاز تولید صنعتی محصولات شرکت های برق و شرکت های توزیع نیروی برق
  * امکان انعقاد قرارداد پوشش ریسک به وسیله پژوهشگاه نیرو
  شماره تلفن:
  021-88220700 الی 4 داخلی 167
  لینک سایت محصولات جهت مشاهده جزئیات طرح ها:
  http://gsit.ir/cic/
  لینک دانلود برشور طرح ها:
  http://gsit.ir/wp-content/uploads/2020/11/CIC-BROCHURE.pdf
  لینک ثبت نام:
  https://www.nri.ac.ir/RFPS/45

  🗯 با توجه به استقبال شرکتها از رویداد نخستین رویداد تجاری سازی طرح های تحقیقاتی شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق کشور، مهلت مشارکت در طرح ها تا نیمه بهمن ماه تمدید شد.
  از این رو پژوهشگاه نیرو برای شرکت هایی که تمایل به ساخت یا سرمایه گذاری بر روی هر یک از این طرح ها دارند تسهیلات ویژه ای در ن ... نمایش بیشتر

  1 بهمن 1399
  1
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  💠 💠 پذیرش استارت آپ ها در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
  17 دی 1399
  3
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  💎 💎 فراخوان جذب ایده و طرح های فناورانه در حوزه های زیر :
  ✅ پرنده های بدون سرنشین با مداومت پروازی بالا
  ✅ ریز پرنده
  ✅ هوشمندسازی در شناورها
  ✅ افزایش دقت در اصابت پرتابه های منحنی زن
  ✅ وسایل پرنده
  ✅ هوشمندسازی در تسلیحات، تجهیزات و مهمات
  10 دی 1399
  3
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔶 🔸 فراخوان: تجاری‌سازی محصولات تحقیقاتی صنعت برق
  ✔ فراخوان واگذاری پروژه‌های فناورانه توسط پژوهشگاه نیرو
  🔺 مهلت اعلام آمادگی : 30 دی 99
  🔷 🔹 آدرس سایت جهت بررسی نیازها و تکمیلفرم مربوطه : www.nri.ac.ir/RFPS/45
  10 دی 1399
  1
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🌀 دعوت به همکاری واحد فناور
  2 دی 1399
  1
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔷 🔹 جشنواره ملی هنرهای دیجیتال
  🔹 مهلت ارسال آثار : 20 بهمن
  23 آذر 1399
  1
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔯 رویداد تقاضا محور مدیریت و فناوری شرکت ملی نفت ایران
  ✔ نرم افزار شبیه سازی
  ✔ پلتفرم نرم افزاری و اپلیکیشن
  22 آذر 1399
  1
'':
محو شدن
اسلاید
امتیاز: