شبکه تعاملی پارک‌ها و مراکز رشد

اطلاعات گروه

گروه تخصصی حوزه نوآوری

در این گروه قصد داریم آخرین اطلاعات مرتبط با حوزه نوآوری را به اشتراک بگذاریم


زمان ایجاد: 4 آذر 1399
تعداد اعضا: 111

مدیریت فایل‌ها

کاربران

محسن دیندار دفتر برنامه ریزی امور فناوری
مهدی آبرون
فروزان فاروقی نیا
داود تفضلی مدیر مرکز رشد
محمد آقاعباسلو تیم توسعه
فرید شاهمرادی نماینده استان
مدیریت تیم توسعه
دفتر برنامه ریزی امور فناوری
مسلم حبیبی

تعداد کل کاربران: 111

زیرگروه‌ها

امکان مشاهده زیرگروه‌ها تنها برای اعضای گروه وجود دارد

تازه‌ها

 • سیدمهران مهدوی نماینده استان
 • میلاد حدادی مدیر مرکز رشد
  مرکز رشد واحدهای فناور سوانح طبیعی به عنوان اولین مرکز رشد تخصصی فعال در حوزه سوانح با همکاری بنیاد بتن ایران، اقدام به برگزاری رویداد در حوزه تکنولوژی مصالح نموده است. در اين رويداد صاحبان ايده اين امکان را دارند تا در فضايي دوستانه و فناورانه ايده‌هاي ابتکاري خود را مطرح ساخته و تحت رهبري اساتيد مجرب، ضمن تقويت مهارت‌هاي ايده‌پردازي، نقاط ضعف خود را برطرف نموده و آن را پرورش دهند.

  در خصوص چارچوب فعاليت و زمينه کاري در طول برگزاري رويداد لازم به توضيح مي‌باشد که موضوع اصلي پلیمرها در بتن و ملات بوده و زیر مجموعه‌های آن شامل انواع مصالح کامپوزیت سیمانی، کاربرد پلیمرها در بتن و مواد افزودنی شیمیایی بتن مي‌باشد که علاقه‌مندان در طي اين ايام به رقابت با يکديگر خواهند پرداخت.

  علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌تواند با مراجعه‌ به سایت مرکز، قسمت رویدادها و تکمیل فرم در این رویداد ثبت‌نام نمایند.
  www.tech.ndri.ac.ir
  مرکز رشد واحدهای فناور سوانح طبیعی به عنوان اولین مرکز رشد تخصصی فعال در حوزه سوانح با همکاری بنیاد بتن ایران، اقدام به برگزاری رویداد در حوزه تکنولوژی مصالح نموده است. در اين رويداد صاحبان ايده اين امکان را دارند تا در فضايي دوستانه و فناورانه ايده‌هاي ابتکاري خود را مطرح ساخته و تحت رهبري اساتيد م ... نمایش بیشتر
  13 آذر 1400
  0
 • سیده مریم حسینی
  جلسه ارزیابی شرکت های متقاضی جهت واگذاری اراضی برگزار شد
  به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قزوین، با توجه به تقاضای ده‌ها شرکت فناور و محدودیت قطعات زمین به جهت واگذاری، جلسه ارزیابی به منظور بررسی طرح توجیهی مالی و اقتصادی تشکیل گردید.

  پس از ارزیابی شرکت ها، فرآیند انعقاد قرارداد واگذاری اراضی به شرکتهای تایید شده، انجام خواهد شد.

  شایان ذکر است، با توجه به محدودیت قطعات قابل واگذاری، علاوه بر اولویت حوزه‌های فناوری تعیین شده، زمان ثبت‌نام و کامل بودن مدارک ارسالی نیز در تعیین اولویت انتخاب قطعه و انعقاد قرارداد با متقاضیان اثرگذار خواهد بود.

  جلسه ارزیابی شرکت های متقاضی جهت واگذاری اراضی برگزار شد
  به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قزوین، با توجه به تقاضای ده‌ها شرکت فناور و محدودیت قطعات زمین به جهت واگذاری، جلسه ارزیابی به منظور بررسی طرح توجیهی مالی و اقتصادی تشکیل گردید.

  پس از ارزیابی شرکت ها، فرآیند انعقاد قرارداد واگذاری ا ... نمایش بیشتر

  13 شهریور 1400
  2
 • سیده مریم حسینی
  ششمین شماره فصلنامه داخلی پارک علم و فناوری قزوین منتشر شد
  https://qstp.ir/...%d9%88-%d9%81%d9%86/
  8 شهریور 1400
  3
 • سیده مریم حسینی
  بازدید مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین
  مسیح مشهدی تفرشی مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین بازدید کرد.
  در ابتدا بازدیدی از مجموعه پارک علم و فناوری و مرکز نوآوری به عمل آمد و در ادامه جلسه ای با حضور مشهدی تفرشی مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد، رئیس، قائم مقام و مدیران پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.
  در این جلسه گزارشی از زیست بوم نوآوری استان قزوین به مدیرعامل مجموعه پاسارگاد ارائه و به افزایش همکارهای این مجموعه با زیست بوم نوآوری استان تأکید شد.
  شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد (پپکو) به‌عنوان یکی از شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد و با مسؤولیت راهبری خدمات پرداخت الکترونیک از تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۳۰ آغاز به کار کرده و هم‌اکنون در گروه هلدینگ فناپ فعالیت می‌کند. این شرکت با حفظ استانداردهای بین‌المللی خدمات پرداخت الکترونیک، اقدام به بسترسازی جهت ارائه خدمات پرداخت الکترونیک با استفاده از ابزارهای نوین این صنعت کرده است

  بازدید مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین
  مسیح مشهدی تفرشی مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین بازدید کرد.
  در ابتدا بازدیدی از مجموعه پارک علم و فناوری و مرکز نوآوری به عمل آمد و در ادامه جلسه ای با حضور مشهدی ت ... نمایش بیشتر

  23 خرداد 1400
  3
 • سیده مریم حسینی
  معرفی_کتاب
  ده_گونه_نوآوری
  نوآوری محدود به محصول یا خدمت نیست، نوآوری می‏‌تواند در بخشی کوچک از فرایند سازمان اتفاق بیفتد، اما آثاری بزرگ داشته باشد. نویسندگان با سال‏‌ها پژوهش و بررسی دقیق سازمان‏‌ها و نمونه‏‌های مختلف،‌ ده گونۀ متفاوت از نوآوری و ترکیبات مختلف آن را به صورتی ساده و کاربردی ارائه می‏‌کنند. آنها سعی کرده‌‏اند با قاعده‏‌مند کردن راه‌‏های خلق، ارائه و به نتیجه رساندن ایده‌ها میزان موفقیت پروژه‌های_نوآوری و کسب‌وکار را افزایش دهند.
  نویسندگان: لری کیلی، رایان پیکل، برایان کوئین و هلن والترز
  مترجمان: بابک وطن‌دوست, رضا قنبرزاده میاندهی و سینا فخارمنش
  ناشر: آریانا قلم

  معرفی_کتاب
  ده_گونه_نوآوری
  نوآوری محدود به محصول یا خدمت نیست، نوآوری می‏‌تواند در بخشی کوچک از فرایند سازمان اتفاق بیفتد، اما آثاری بزرگ داشته باشد. نویسندگان با سال‏‌ها پژوهش و بررسی دقیق سازمان‏‌ها و نمونه‏‌های مختلف،‌ ده گونۀ متفاوت از نوآوری و ترکیبات مختلف آن را به صورتی ساده و کاربردی ارائه ... نمایش بیشتر

  13 اردیبهشت 1400
  3
 • سیده مریم حسینی
  معرفی_کتاب
  دی‌ان‌ای_نوآور
  کتاب دی‌ان‌ای_نوآور حاصل یک مطالعه مشارکتی هشت ساله برای فهم عمیق‌تر نوآوران مرزشکن است:
  «این افراد چه ویژگی‌هایی دارند؟» و «چگونه سازمان‌های نوآور می‌سازند؟» نویسندگان این کتاب، با حدود صد نوآور برجسته دنیا مصاحبه کرده‌اند و اطلاعات پانصد نوآور و بیش از پنج هزار مدیر اجرایی در بیش از هفتاد و پنج کشور جهان را گردآوری نموده‌اند. دایر، گرگرسن و کریستنسن به ما نشان می‌دهند که کارآفرینان و مدیران نوآور برای کشف ایده‌های مرزشکن، یکسان عمل می‌کنند. آن‌ها پنج مهارت اکتشافی (دی‌ان‌ای نوآور) را در خود و سازمانشان ایجاد و تقویت می‌کنند: «پرسشگری، مشاهده‌گری، شبکه‌سازی، آزمایشگری و تفکرپیوندی». پیام این کتاب برای همه ما این است: «توانایی خلق ایده‌های نوآورانه تنها تابع عملکرد ذهن نیست و به رفتار ما هم بستگی دارد، پس اگر رفتارهایمان را تغییر دهیم، می‌توانیم نوآور باشیم».

  معرفی_کتاب
  دی‌ان‌ای_نوآور
  کتاب دی‌ان‌ای_نوآور حاصل یک مطالعه مشارکتی هشت ساله برای فهم عمیق‌تر نوآوران مرزشکن است:
  «این افراد چه ویژگی‌هایی دارند؟» و «چگونه سازمان‌های نوآور می‌سازند؟» نویسندگان این کتاب، با حدود صد نوآور برجسته دنیا مصاحبه کرده‌اند و اطلاعات پانصد نوآور و بیش از پنج هزار مدیر ا ... نمایش بیشتر

  7 اردیبهشت 1400
  1
 • سیده مریم حسینی
  رئیس مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین:توسعه زیست بوم نوآوری به افزایش سهم قزوین در اقتصاد دانش بنیان کمک می کند

  رئیس مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین گفت: با توسعه زیست بوم نوآوری قادریم سهم استان قزوین در اقتصاد دانش بنیان را افزایش دهیم.
  حمیدرضا پیله ور در این باره اظهارداشت: ظرفیت بالای استان قزوین در حوزه اقتصاد دانش بنیان می تواند به اجرای طرح های مهم در حوزه اقتصاد کمک کند و افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان در اقتصاد استان با توسعه زیست بوم نوآوری استان محقق می شود.

  عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور تصریح کرد: زیست بوم های نوآوری یکی از ارکان اقتصاد دانش بنیان در جوامع توسعه یافته امروزی محسوب می شود که این زیست بوم متشکل از فعالان، بازیگران و نهادهای ذیربط متعددی است که در زمینه های پژوهشی، نوآوری، ایده یابی، ایده پردازی، تجاری سازی ایده ها، ایجاد تحول و پیشرفت، کشف و پرورش استعدادها، شبکه سازی در کسب و کار، توسعه فناوری و صادرات و تبادل فناوری، نقش آفرین هستند.
  وی افزود: اگر زیست بوم نوآوری توسعه یابد، برای تحقق تولید محصولات یا خدمات نوآورانه و فناورانه در کشور گام های مهمی برداشته خواهد شد.

  پیله ور تصریح کرد: تقویت و رونق این زیست بوم موضوعی مهم و راهکاری برای مبارزه با تحریم هاست و در استراتژی های جدید اقتصادی، محوریت زیست بوم دانش بنیان یک اصل است که در این راستا اقدامات خوبی در کشور رخ داده است.

  پیله ور گفت: براساس آخرین روش های مرسوم در دنیا، توسعه نوآوری در هر منطقه ای می بایست براساس بوم و ظرفیت های آن منطقه باشد که ما در استان قزوین نیز به دنبال ایجاد مدل بومی توسعه زیست بوم نوآوری استان هستیم.

  وی افزود: استان قزوین به دلیل قرار گرفتن در منطقه مرکزی کشور و برخورداری از فرصت های مختلف صنعتی و فنی، ظرفیت آن را دارد که با اتخاذ الگویی هدفمند و هماهنگ با کل کشور در مسیر پیشرفت علم و فناوری گام بردارد.

  پیله ور یادآورشد: قزوین به علت داشتن شهرک های صنعتی متعدد با بیش از3500 واحد صنعتی به عنوان یکی از مهم ترین مراکز صنعتی کشور در حوزه صنایع کوچک و متوسط مطرح است.
  رئیس مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین با اشاره به اهمیت ویژه زیست بوم نوآوری استان تصریح کرد: وجود دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، دانشگاه آزاد اسلامی، پارک علم و فناوری، مراکز رشد، مراکز نوآوری و چشمه نور ایران سبب شده تا شمال استان قزوین به منطقه ویژه فناوری تبدیل شود و همچنین وجود سه شهرک صنعتی لیا، البرز و کاسپین در مجاورت این منطقه ویژه ظرفیت هایی ایجاد کرده تا استان ما به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور هم معرفی شود.

  وی ادامه داد: سهم استان قزوین در اقتصاد دانش بنیان در حدود یک درصد است که این میزان در مقایسه با سهم 12 درصدی استان در صنایع کشور پایین بوده و افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان استان در برنامه های اولویت دار پارک علم وفناوری دیده شده است.
  پیله ور اظهارداشت: سالهاست کشور درگیر تحریم های ظالمانه قرار دارد و فشار اقتصادی روز به روز بر کشورمان بیشتر شده اما همچنان چالش اصلی ما در کشور قوانین و تنگناهای داخلی است که تنها راهکار برون رفت از این مشکل اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است.
  رئیس مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین:توسعه زیست بوم نوآوری به افزایش سهم قزوین در اقتصاد دانش بنیان کمک می کند

  رئیس مرکز نوآوری پارک علم و فناوری قزوین گفت: با توسعه زیست بوم نوآوری قادریم سهم استان قزوین در اقتصاد دانش بنیان را افزایش دهیم.
  حمیدرضا پیله ور در این باره اظهارداشت: ظرفیت بالای ... نمایش بیشتر

  5 اردیبهشت 1400
  2
 • سیده مریم حسینی
  داستان موفقیت شرکت کیمیاپژوهش ماهان از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین

  شرکت کیمیا پژوهش ماهان ( سهامی خاص )در آبان ماه سال ۱۳۹۲ با توجه به هدف گذاری کار بر مبنای طرح های علمی و بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص و با توجه به بدنه علمی و تخصصی خود شروع به فعالیت نمود . با تخصصی کردن فعالیتهای خود ضمن تشکیل زیر گروههای تخصصی در عرصه صنعت کشور اقدام به فعالیتهای مشاوره ، تولیدی و صنعتی نموده است. این شرکت در برنامه ریزی آینده خود ضمن حضور در نمایشگاههای بین المللی داخلی و خارجی قصد پررنگ کردن محصولات خود با برندهای متعلق به این شرکت در داخل و خارج کشور را دارد.

  برای مشاهده کلیک کنید:
  https://qinet.ir/kimiyapazhoheshmahan

  داستان موفقیت شرکت کیمیاپژوهش ماهان از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین

  شرکت کیمیا پژوهش ماهان ( سهامی خاص )در آبان ماه سال ۱۳۹۲ با توجه به هدف گذاری کار بر مبنای طرح های علمی و بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص و با توجه به بدنه علمی و تخصصی خود شروع به فعالیت نمود . با تخصصی کردن ف ... نمایش بیشتر

  29 فروردین 1400
  1
 • سیده مریم حسینی
  صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان قزوین تاسیس شد
  به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان قزوین پس از اخذ مجوز از کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری و طی مراحل لازم با سرمایه ۵۰ میلیارد ریالی به صورت رسمی به ثبت رسید و براین اساس پنجاه و هفتمین صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی کشور تاسیس شد.
  ارائه خدمات ضمانت‌نامه‌ای، تجاری‌سازی نتایج پژوهش‌ها، جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر، ارائه خدمات مالی و تسهیلاتی، مشارکت و سرمایه‌گذاری در ایجاد، توسعه و توانمندسازی شرکت‌های فناورانه و دانش‌بنیان، اخذ و اعطای کارگزاری و عاملیت منابع و ارائه خدمات ارزیابی و امکان‌سنجی از خدمات این صندوق بشمار می‌رود.
  دانشگاه بین‌المللی امام خمینی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی قزوین و پارک علم و فناوری استان قزوین به عنوان سهامداران بخش دولتی و شرکت‌های صنایع هفت الماس، برنا گستران نیک پارسه و مشاوران نیک پندار شریف به عنوان بخش خصوصی از جمله سهامداران این صندوق به شمار می‌آیند.
  گفتنی است در حال حاضر ۵۷ صندوق پژوهش و فناوری در ۲۸ استان کشور فعال هستند.

  صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان قزوین تاسیس شد
  به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان قزوین پس از اخذ مجوز از کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری و طی مراحل لازم با سرمایه ۵۰ میلیارد ریالی به صورت رسمی به ثبت رسید و براین اساس پنجاه و هف ... نمایش بیشتر

  25 فروردین 1400
  3
'':
محو شدن
اسلاید
امتیاز: