شبکه تعاملی پارک‌ها و مراکز رشد

اطلاعات گروه

رویداد هم سرمایه گذاری پارک علم و فناوری مازندران

رویداد هم سرمایه گذاری پارک علم و فناوری مازندران

معرفی مدل هم سرمایه‌گذاری

صندوق نوآوری و شکوفایی در ساختار هم‌سرمایه‌گذاری خود به‌منظور افزایش انعطاف‌پذیری و حمایت حداکثری از اکوسیستم نوآوری کشور و ظرفیت سازی نهادی در این اکوسیستم، مدلی را طراحی کرده است که علاوه بر تأمین مالی قابل‌توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و امور اجرایی موضوعات مشارکت را داشته باشد. در این مدل نهاد های مالی دارای مجوز می توانند درخواست هم سرمایه گذاری به صندوق نوآوری ارائه نمایند. پس از تایید درخواست توسط صندوق و مشخص شدن سقف مشارکت عامل، متقاضیان می توانند طرح های خود را به عاملین هم سرمایه گذاری ارائه نمایند. سپس عامل در صورت تایید طرح و توافق با متقاضی می تواند از اعتبار سرمایه گذاری با تایید صندوق در مشارکت دو جزئی و سه جزئی استفاده نماید.

معرفی مدل هم سرمایه‌گذاری

صندوق نوآوری و شکوفایی در ساختار هم‌سرمایه‌گذاری خود به‌منظور افزایش انعطاف‌پذیری و حمایت حداکثری از اکوسیستم نوآوری کشور و ظرفیت سازی نهادی در این اکوسیستم، مدلی را طراحی کرده است که علاوه بر تأمین مالی قابل‌توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و امور اجرایی موضوعات مشارکت ر

... نمایش بیشتر


زمان ایجاد: 10 آبان 1399
تعداد اعضا: 2

مدیریت فایل‌ها

کاربران

مرتضی صابریان نماینده استان

تعداد کل کاربران: 2

زیرگروه‌ها

امکان مشاهده زیرگروه‌ها تنها برای اعضای گروه وجود دارد

تازه‌ها

 • مرتضی صابریان نماینده استان
  همزمان با هفته پژوهش و فناوری، قرارداد هم سرمایه گذاری طرح تولید صنعتی حلال GS4 به ارزش 58760 میلیون ریال به امضا رسید

  در رویداد هم سرمایه گذاری که صبح امروز برگزار شد، قرارداد هم سرمایه گذاری طرح تولید صنعتی حلال GS4 در شرکت دانش بنیان صنعت سبز طبرستان مستقر در پارک علم و فناوری مازندران به ارزش ۵۸۷۶۰ میلیون ریال به امضا رسید.

  به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، در این رویداد که صبح امروز سه‌شنبه (۲۵ آذر ماه) برگزار شد، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مهدی کشمیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک‌ علم و فناوری مازندران و دکتر هاشمی مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری مازندران حضور داشتند.

  این رویداد که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، طرح تولید صنعتی حلال GS4 یکی از محصولات شرکت دانش بنیان صنعت سبز طبرستان مستقر در پارک علم و فناوری مازندران در قالب قرارداد هم سرمایه گذاری سه جانبه بین صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش و فناوری و پارک علم و فناوری مازندران با ارزش کل سرمایه گذاری ۵۸۷۶۰ میلیون ریال به امضاء طرفین رسید.

  گفتنی است در این رویداد قرارداد سرمایه گذاری در ۷ طرح فناورانه به ارزش ۴۴ میلیارد تومان امضا شد، که به غیر از طرح شرکت دانش بنیان صنعت سبز طبرستان مستقر در پارک علم و فناوری مازندران ۶ طرح فناورانه دیگر از پارک های علم و فناوری استان های تهران، قم، اصفهان، هرمزگان و یزد حضور داشتند.

  همزمان با هفته پژوهش و فناوری، قرارداد هم سرمایه گذاری طرح تولید صنعتی حلال GS4 به ارزش 58760 میلیون ریال به امضا رسید

  در رویداد هم سرمایه گذاری که صبح امروز برگزار شد، قرارداد هم سرمایه گذاری طرح تولید صنعتی حلال GS4 در شرکت دانش بنیان صنعت سبز طبرستان مستقر در پارک علم و فناوری مازندران به ارزش ... نمایش بیشتر

  26 آذر 1399
  0
 • مرتضی صابریان نماینده استان
 • مرتضی صابریان نماینده استان
  گامهای عملیاتی مدل هم سرمایه گذاری: فرآیند اجرایی از ابتدا تــا زمـان عقـد قـرارداد

  گام نخست: دریافت نامه تقاضا به همراه فرم مشخصات عامل و مدارک مربوطه
  شروع فرآیند با دریافت نامۀ رسمی درخواست که از سوی شخصیت حقوقی متقاضی عاملیت ارسال می‌شود، آغاز خواهد شد.

  گام دوم: تعیین سقف مشارکت عامل
  در گام دوم با بررسی مندرجات فرم مشخصات عامل و مستندات دریافتی و سایر اطلاعات موجود، سقف مشارکت با عامل (متقاضی عاملیت) تعیین‌شده و به متقاضی اعلام میشود. صندوق نوآوری و شکوفایی به متقاضیِ عاملیت اعلام می¬کند که حداکثر تا چه میزان پول را می‌تواند به‌منظور سرمایه‌گذاری در اختیار وی قرار دهد. لذا، سقف مشارکت با عامل حداکثر تأمین مالی صندوق در سبد موضوعات مشارکت پیشنهادی عامل است. این مبلغ صرف‌نظر از ضریب هم‌سرمایه‌گذاری است. در ادامه متقاضی عاملیت با درنظرگرفتن سقف مشارکت صندوق، حداقل 3 موضوع سرمایه‌پذیر مدنظر خود را گزینش کرده و برای هر طرح به‌صورت جداگانه، طرح توجیهی تدوین می‌نماید.

  گام سوم : دریافت طرح‌ها و ارزیابی
  در مرحله سوم، متقاضی عاملیت، طرح¬های توجیهی هر طرح را تحویل صندوق داده و صندوق اقدام به ارزیابی طرح¬ها خواهد نمود. طرح توجیهی نهایتاً باید توسط یکی از اعضای کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی با رتبه بالا بررسی شود. در این مرحله محتمل است، صندوق بعد از اخذ رضایت شرکای موضوع مشارکت، نسبت به اعتبارسنجی آنان از طریق سامانه بانک مرکزی و سایر بانک‌های اطلاعاتی اقدام کند. همچنین مستنداتی از قبیل آخرین صورتهای مالی حسابرسی شده آنان را مطالبه کند. (اقدام قبلی عامل در این زمینه، دوره¬ی ارزیابی طرح ها را کاهش خواهد داد).

  گام چهارم :جمع بندی و توافق با عامل:
  پس از ارزیابی و تائید طرح¬ها، نوبت به مذاکره و توافق می¬رسد. توافق در این مرحله در معاونت سرمایه¬گذاری اتفاق می-افتد و در خصوص شرایط مشارکت در هر موضوع مشارکت، بحث و تبادل‌نظر صورت خواهد گرفت و صورت‌جلسه مربوطه تنظیم می‏گردد. بدیهی است شرایط مشارکت و بازگشت سرمایه، ممکن است نرخ بازدهی داخلی متفاوتی نسبت به نرخ بازده داخلی طرح برای هر یک از صندوق یا عامل رقم بزند. عامل متعهد است هرگونه توافق، تفاهم و پیش‌شرط بین شرکا یا سهامداران سابق را به صندوق اطلاع دهد.

  گام پنجم :ارائه در شورای سرمایه گذاری
  کارشناسان معاونت سرمایه¬گذاری، طرح توجیهی نهایی برای هر موضوع سرمایه¬پذیر را در جلسه شورای سرمایه¬گذاری ارائه می¬دهند تا تائید نهایی در رابطه با شرایط مشارکت از جمله ضریب هم‏سرمایه‏گذاری با عامل اخذ گردد. ممکن است جهت ارایه کلیات طرح توجیهی در شورای سرمایه¬گذاری از متقاضی عاملیت یا کارگزار ارزیابی نیز دعوت به عمل آید.

  گام ششم :عقد قرارداد هم سرمایه گذاری
  پس از اخذ موافقت شورای سرمایه¬گذاری، متقاضی عاملیت با صندوق نوآوری و شکوفایی اولین قراردادهای هم¬سرمایه-گذاری را امضاء کرده و ازآن‌پس به¬عنوان عامل این صندوق شناخته خواهد شد.

  گامهای عملیاتی مدل هم سرمایه گذاری: فرآیند اجرایی از ابتدا تــا زمـان عقـد قـرارداد

  گام نخست: دریافت نامه تقاضا به همراه فرم مشخصات عامل و مدارک مربوطه
  شروع فرآیند با دریافت نامۀ رسمی درخواست که از سوی شخصیت حقوقی متقاضی عاملیت ارسال می‌شود، آغاز خواهد شد.

  گام دوم: تعیین سقف مشارکت عامل
  در گ ... نمایش بیشتر

  20 آبان 1399
  0
 • مرتضی صابریان نماینده استان
'':
محو شدن
اسلاید
امتیاز: