شبکه تعاملی پارک‌ها و مراکز رشد

اطلاعات گروه

پارک علم و فناوری استان زنجان

پارک علم و فناوری استان زنجان

پارکهای علم و فناوری استان زنجان


زمان ایجاد: 21 مهر 1399
تعداد اعضا: 161

مدیریت فایل‌ها

کاربران

پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)
پارک علم و فناوری آذربایجان غربی
پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
پارک علم و فناوری البرز
پارک علم و فناوری شیخ بهائی اصفهان
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
دفتر برنامه ریزی امور فناوری
محمد امین فضلی

تعداد کل کاربران: 161

زیرگروه‌ها

امکان مشاهده زیرگروه‌ها تنها برای اعضای گروه وجود دارد

تازه‌ها

 • فاطمه دلیری نماینده استان
  نشست مشترک پارک علم و فناوری استان و آقای مهندس عباسی مدیرعامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان
  دکتر مرادخانی ریاست پارک استان با تاکید به حمایت از شرکت های دانش بنیان، لزوم حمایت مضاعف از واحد های فناور به دلیل نوپا بودن را از اولویت های پارک استان زنجان دانستند.

  از مهمترین عناوین مطروح در جلسه مذکور، بررسی نقشه راه پارک با رویکرد بومی سازی در استان، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  ارتقاء تاب آوری مالی و جهش تولید در خوشه های صنعتی
  ارتقای فناوری های کلیدی در حوزه امنیت و سلامت غذایی
  رفع نیازهای گلوگاهی شرکت های بزرگ
  توسعه فناوری های راهبردی ، دیجیتال و هوشمند
  ارتقاء توان داخلی در حوزه تولید ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته
  ارتقاء صادرات محصولات و شرکت های دانش بنیان
  ایجاد محیط مناسب برای استقرار و فعالیت بازیگران کلیدی زیست بوم نوآوری
  رفع موانع فعالیت کسب و کارهای دانش بنیان و استارت آپ ها
  که شرکت شهرک های صنعتی می تواند در بسیاری از زمینه ها با برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی، تجربیات همکاری مشترک در توسعه فن بازار استان و همچنین توسعه خوشه های استانی نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

  براساس قوانین حاضر شرکت های دانش بنیان مشمول حمایت شرکت شهرک های صنعتی هستند. لذا از مدیرعامل محترم شرکت شهرک های صنعتی درخواست میشود تا نسبت به حمایت از سایر واحدهای فناور نیز استعلام و راهنمایی های لازم را مبذول بفرمایند

  درادامه موضوع دستورالعمل ها برای ورود به موضوع هر یک از عناوین مطرح شده مورد تاکید قرار گرفت.

  مهندس عباسی با تاکید بر لزوم تداوم همکاری، برگزاری سمینارها و رویدادهای کارآفرینی مشترک، همکاری در زمینه توسعه فعالیت های فن بازار استان زنجان، همکاری در زمینه توسعه فعالیت های خوشه ای استان را از اولویت های شرکت شهرک های صنعتی عنوان کرده و به لزوم افزوده شدن آن به تفاهم نامه همکاری تاکید نمودند.

  ایشان همچنین نیاز به یک ناحیه علم و فناوری مستقل زیر نظر پارک استان در جهت توسعه فناوری را نیاز مبرم برای استان عنوان کرده و به حمایت همه جانبه شرکت شهرک های صنعتی در این راستا اهتمام ورزیدند.

  در ادامه برخی از شرکت ها و واحدهای فناور پارک استان به بیان برخی از مشکلات خود پرداخته که از جمله مهمترین آنها عدم وجود ناحیه مستقل مناسب برای توسعه فعالیت ها، عدم واگذاری زمین با وجود پیگیری های متعدد پارک و خود شرکت ها، افزایش قیمت زمین در طی چند سال اخیر و عدم توان بسیاری از شرکت ها در پرداخت هزینه و یا اقساط آن را میتوان عنوان نمود که در این رابطه مهندس عباسی راهنمایی لازم و قول مساعد برای همکاری دادند.

  در پایان مراسم تفاهم نامه همکاری مشترک فیمابین پارک علم و فناوری استان و شرکت شهرک های صنعتی به امضای طرفین رسید و تبادل گردید.

  نشست مشترک پارک علم و فناوری استان و آقای مهندس عباسی مدیرعامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان
  دکتر مرادخانی ریاست پارک استان با تاکید به حمایت از شرکت های دانش بنیان، لزوم حمایت مضاعف از واحد های فناور به دلیل نوپا بودن را از اولویت های پارک استان زنجان دانستند.

  از مهمترین عناوین مطروح در جلسه ... نمایش بیشتر

  19 خرداد 1400
  1
 • فاطمه دلیری نماینده استان
  توسعه اکوسیستم علم و فناوری و راه اندازی مراکز نوآوری در شهرستان های استان

  جلسه در محل سالن جلسات پیامبر اعظم استانداری زنجان با حضور جناب اقای دکتر حقیقی استاندار محترم زنجان و همچنین فرمانداران محترم استان زنجان و جمعی از مسئولین و مدیران کل برگزار گردید.

  دکتر مرادخانی ریاست محترم پاک علم و فناوری استان زنجان با اشاره به هدف پارک علم و فناوری استان و توسعه اکوسیستم علم و فناوری بیان داشتند که پارک از ابتدای فعالیت خود به هر نحو در همه دانشگاه ها و شهرستان های استان در تلاش بوده است که در خدمت جوانان استان و کسانی که به هر نحوی ایده ای برای کسب و کار دارند باشد.

  ایشان هدف از راه اندازی مراکز نوآوری و مراکز رشد را برای مستقر کردن هسته ها و واحدهای پارک عنوان نمودند و راه اندازی مراکز نوآوری و کانون های خلاقیت و شکوفایی را گام مهمی در جهت حمایت از جوانان دانستند.

  در ادامه استاندار محترم جناب آقای دکتر حقیقی ضمن تبریک عید سعید فطر و تاکید بر اهمیت پارک علم و فناوری و با اشاره به اینکه آینده همه جوامع بشری بر اصل پارک علم و فناوری استوار بوده است و به علت حرکت دنیا به سمت رشته های بین رشته ای و پیشرفت جهان به طور سرسام آور اشاره کرده و بهره برداری کم از فضا و کم هزینه بودن پارک های علم و فناوری را یکی از مزیت های آن دانسته و به حمایت از آن تاکید نمودند.همچنین موضوع حل موضوعات را قبل از درخواست مسئولین یکی از اقدامات شایسته برشمردند و بر موضوع ارتقای بهره وری تاکید داشتند. در پایان مقرر شد که از حوزه فناوری در شهرستان ها توسط فرمانداران حمایت شود و این مراکز در شهرستان ها هر چه سریعتر راه اندازی شود و حمایت از علم و فناوری در همه حوزه ها در اولویت باشد.

  توسعه اکوسیستم علم و فناوری و راه اندازی مراکز نوآوری در شهرستان های استان

  جلسه در محل سالن جلسات پیامبر اعظم استانداری زنجان با حضور جناب اقای دکتر حقیقی استاندار محترم زنجان و همچنین فرمانداران محترم استان زنجان و جمعی از مسئولین و مدیران کل برگزار گردید.

  دکتر مرادخانی ریاست محترم پاک علم و ... نمایش بیشتر

  19 خرداد 1400
  1
 • فاطمه دلیری نماینده استان
  مرکز توانمندسازی شرکت ها و موسسات دانش بنیان و واحدهای فناور استان زنجان
  مرکز توانمندسازی استان زنجان زیر نظر مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و همکاری پارک علم و فناوری استان زنجان و با هدف ارائه خدمات حمایتی گسترده و متنوع به شرکت‌های دانش بنیان استان و واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد اقماری و پارک علم و فناوری استان فعالیت خود را آغاز نموده است. ارائه مشاوره های تخصصی به صورت آنلاین و حضوری در حوزه های امور مالیاتی، بیمه، گمرک، حقوقی، تحقیقات بازار، تبلیغات و بازاریابی دیجیتال، تامین مالی، سرمایه پذیری، مدیریت منابع انسانی، توسعه کسب و کار در بازار داخلی، بازرگانی بین الملل برای توسعه کسب وکار در بازار خارجی و...، خدمات تجاری سازی و برگزاری وبینارها، سمینارها، کارگاه های آموزشی، نشست های پرسش و پاسخ و عارضه یابی از جمله محورهای اصلی فعالیت این مرکز در جهت توانمندسازی واحدهای فناور و دانش بنیان می باشد.
  خدمات این مرکز برای شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقل در پارک علم و فناوری استان رایگان بوده و این شرکت ها می توانند با مراجعه به وب سایت Bizservices.ir در دوره های آموزشی آنلاین و حضوری، نشست‌های پرسش و پاسخ ثبت نام و از خدمات مشاوره ای متخصصان بومی استان بهره مند شوند.

  لینک ثبت نام:

  https://bizservices.ir/

  مرکز توانمندسازی شرکت ها و موسسات دانش بنیان و واحدهای فناور استان زنجان
  مرکز توانمندسازی استان زنجان زیر نظر مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و همکاری پارک علم و فناوری استان زنجان و با هدف ارائه خدمات حمایتی گسترده و متنوع به شرک ... نمایش بیشتر

  26 فروردین 1400
  2
 • فاطمه دلیری نماینده استان
  ضمن عرض تبریک حلول ماه عبودیت، ماه مبارک رمضان به اطلاع همکاران‌محترم می رسانیم در راستای بستر سازی جهت ترویج فرهنگ‌ تلاوت قرآن و همچنین بهره مندی از ثواب کتاب آسمانی در ماه مبارک، واحد اقامه نماز پارک علم و فناوری استان زنجان اقدام به راه اندازی صفحه مجازی ختم قرآن نموده تا همکاران عزیز ضمن بهره مندی از این صفحه، از دسترسی سریع به جزء های قرآن استفاده نمایند
  امید است با شرکت تمام همکاران این اقدام برگ زرینی در سوابق معنوی پارک ثبت گردد
  التماس دعا

  https://iporse.ir/۶۰۹۷۸۹۴

  ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر
  پارک علم و فناوری استان زنجان
  ضمن عرض تبریک حلول ماه عبودیت، ماه مبارک رمضان به اطلاع همکاران‌محترم می رسانیم در راستای بستر سازی جهت ترویج فرهنگ‌ تلاوت قرآن و همچنین بهره مندی از ثواب کتاب آسمانی در ماه مبارک، واحد اقامه نماز پارک علم و فناوری استان زنجان اقدام به راه اندازی صفحه مجازی ختم قرآن نموده تا همکاران عزیز ضمن بهره من ... نمایش بیشتر
  26 فروردین 1400
  2
 • فاطمه دلیری نماینده استان
 • فاطمه دلیری نماینده استان
 • فاطمه دلیری نماینده استان
  دنیای بدون مهندس مانند زندگی یک گیاه بدون نور خورشید و ضربان قلب بدون خون در بدن خواهد بود. مهندسین از جامعه جدایی ناپذیرند و از این رو استحقاق آن را دارند که به خاطر کار‌هایی که انجام می‌دهند، شناخته شوند.

  روز مهندسین مبارک
  5 اسفند 1399
  2
 • فاطمه دلیری نماینده استان
  آشنایی سرمایه گذارن نیک اندیش استان زنجان با زیست بوم فناوری استان
  شنبه 2 اسفند 99
  10:30 الی 13
  2 اسفند 1399
  0
 • فاطمه دلیری نماینده استان
  راه اندازی مرکز شهید فهمیده در استان زنجان

  نشست هم اندیشی و افتتاح مرکز شهید فهمیده استان زنجان در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان زنجان و بررسی راهکارهای همکاری پارک علم فناوری استان و صنایع دفاع با حضور امیر سرتیپ حمدی فرماندهی محترم تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش، دکتر نوروزی رئیس حوزه نوآوری، فناوری و علوم موسسه تحقیقاتی صنایع دفاعی، مهندس اسدیان رئیس محترم شبکه شهید فهمیده موسسه تحقیقاتی صنایع دفاعی، مهندس رونقی نماینده محترم وزیر و مدیر ارشد وزارت دفاع در استان، دکتر حسینی رئیس محترم دفتر شهید فهمیده غرب و شمالغرب، ، آقای مهندس شفائی از متولیان مرکز شهید فهمیده زنجان و دکتر مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان، بهمن ماه در مرکز نوآوری پارک علم وفناوری استان برگزار شد .

  در این نشست دکتر مرادخانی ضمن خوش­آمدگویی به حاضرین در نشست به تشریح فعالیت­های پارک علم و فناوری استان پرداخت و تصریح کرد: تعامل با وزارت دفاع، دستگاه‌های اجرایی استان و بخش خصوصی برای استفاده از پتانسیل آنها در جهت رشد شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور از برنامه های پارک علم و فناوری استان زنجان است. ایشان راه اندازی مرکز شهید فهمیده در مرکز نوآوری پارک را فرصت بزرگی برای همکاری های دوجانبه دانستند و خاطرنشان کردند که بی شک این مرکز می­تواند گام مهمی در رفع برخی موانع و مشکلاتی که شرکت های دانش بنیان و بویژه هسته های فناور با آن درگیر هستند، بردارد.

  در بخشی از مراسم مهندس اسدیان ضمن تاکید بر این موضوع که بسیاری از زمینه های فعالیت شرکت های دانش بنیان و هسته های فن آور موردنیاز صنایع دفاعی و حتی بسیاری از شرکت ها و سازمان های وابسته به وزارت دفاع است خاطرنشان کردند که سرمایه گذاری در این زمینه می تواند کشور را بی نیاز از واردات بسیاری از کالاهای موردنیاز کند.ایشان همچنین با اشاره به وجود مشکلات متعددی که در حوزه تبدیل علم به صنعت با وجود تحریم های ظالمانه موجود، بیان کردند که امروزه کشور ما میتواند همانند دهه های گذشته از این مشکلات سربلند بیرون بیاید، همچنین بسیاری از شرکت های دانش بنیان ما نه تنها می توانند در بسیاری از زمینه ها نیاز های موردنیاز داخل را تامین کنند بلکه میتوان زمینه صادرات بسیاری از آنها را نیز فراهم نمود.

  در ادامه دکتر نوروزی با اشاره به لزوم تسهیل برقراری ارتباط سازنده بین سازمان ها با شرکت ها و هسته های فناور در جهت تسهیل معرفی کسب و کارهای نوپا و لزوم حمایت از آنها و همچنین نیاز صنایع دفاعی به بسیاری از حوزه های فناوری خاطرنشان کردند که صنایع دفاعی میتواند بستر مناسبی برای حمایت و معرفی محصولات هسته های فناور باشد.راه اندازی مرکز شهید فهمیده در زنجان و از همه مهمتر در مرکز نوآوری پارک استان میتواند زمینه ساز ارتباط مستقیم هسته های فناور در جهت رفع مشکلات پیشروی آنها و همچنین ارتباط مستقیم آنها با این مرکز باشد. مرکز شهید فهمیده می تواند پل سازنده ای بین مجموعه های بهم وابسته و حتی زیرمجموعه های صنایع دفاعی و سایر سازمان های دیگر در حل این مشکلات شود.

  همچنین در بخشی از مراسم از آقای مهندس شفائی از فعالین پیشین و تاثیرگذار در راه اندازی مرکز شهید فهمیده در زنجان و همچنین به پاس نقش آفرینی پارک در تغییر اکوسیستم فناوری استان و خدمات دکتر مرادخانی در درخشش فناوری های بومی استان ضمن اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

  مهندس حسینی پیش از افتتاح دفتر مرکز شهید فهمیده بیان داشتند: این ظرفیتی است که شرکت های بومی استان زنجان می­توانند با عضویت در آن خدمات مناسبی برای توسعه فعالیت های فناورانه و دانش بیان دریافت کنند. ایشان با اشاره به مشکلات پیش روی شرکت های نوپا و لزوم حمایت از آنها به ضروت همکاری در زمینه های مختلف جهت رفع این مشکلات و تسهیل فعالیت­های این شرکت ها را تأکید نمودند.

  و در پایان برخی از شرکت های فناور استان در نشستی صمیمانه به معرفی دستاوردها و محصولات در حوزه های مرتبط با صنایع دفاع پرداختند

  راه اندازی مرکز شهید فهمیده در استان زنجان

  نشست هم اندیشی و افتتاح مرکز شهید فهمیده استان زنجان در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان زنجان و بررسی راهکارهای همکاری پارک علم فناوری استان و صنایع دفاع با حضور امیر سرتیپ حمدی فرماندهی محترم تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش، دکتر نوروزی رئیس حوزه نوآوری، فناوری و ... نمایش بیشتر

  28 بهمن 1399
  0
 • فاطمه دلیری نماینده استان
  در نشست مشترک رئیس پارک علم وفناوری و مدیر کل اداره آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی میان طرفین به امضاء رسید.

  رئیس پارک علم و فناوری استان در این نشست با تأکید بر اهمیت افزایش همکاریهای علمی در سطوح استانی بعنوان یکی از مهمترین اهداف پارک گفت: این همکاری در راستای راه اندازی مرکز نوآوری مهارت بنیان با رویکرد حمایت از واحدهای فناور استان خواهد بود.

  دکتر مرادخانی، با بیان اینکه راه اندازی این مرکز در راستای قوانین معاونت علمی و فناوری جهت بهره مندی حوزه های مختلف علمی به منظور اجرای ایده محوری و تجاری سازی محسوب می شود، تصریح کرد: این تفاهم نامه با هدف پرورش کارآفرینان مولد و ایجاد اشتغال پایدار از طریق بسترسازی برای ایجاد کسب و کارهای پر رشد در اکوسیستم کارآفرینانه استان تهیه و تدوین شده است .

  وی امضای این تفاهم نامه را فرصت مناسبی برای گسترش همکاریهای پارک و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای دانست و افزود: ارائه خدمات آموزشی کارآفرینی و مهارتی، مشاوره، فضای کاری، منتورینگ، تجاری سازی از دوره نوپایی تا مرحله ورود به بازار و جذب سرمایه گذار از جمله مهمترین مصادیق این همکاری خواهد بود.

  در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری به منظور راه اندازی مرکز نوآوری مهارت بنیان مبادله شد.

  در نشست مشترک رئیس پارک علم وفناوری و مدیر کل اداره آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی میان طرفین به امضاء رسید.

  رئیس پارک علم و فناوری استان در این نشست با تأکید بر اهمیت افزایش همکاریهای علمی در سطوح استانی بعنوان یکی از مهمترین اهداف پارک گفت: این همکاری در راستای ... نمایش بیشتر

  20 بهمن 1399
  0
'':
محو شدن
اسلاید
امتیاز: