شبکه تعاملی پارک‌ها و مراکز رشد

اطلاعات گروه

پارک علم و فناوری قزوین

پارک علم و فناوری قزوین

این گروه به منظور انجام اطلاع رسانی ها و درج اخبار علم و فناوری استان قزوین تشکیل شده است.


زمان ایجاد: 20 شهریور 1399
تعداد اعضا: 81

مدیریت فایل‌ها

کاربران

مهدی آبرون
محسن ديندار دفتر برنامه ریزی امور فناوری
شهاب خوش خوی مدير مرکز رشد
سارا میری نماینده استان
مدير مرکز رشد
اکبر قنبرپور
محمد آقاعباسلو تیم توسعه
فرید شاهمرادی نماینده استان

تعداد کل کاربران: 81

زیرگروه‌ها

امکان مشاهده زیرگروه‌ها تنها برای اعضای گروه وجود دارد

تازه‌ها

 • طیب اسکندری نژاد
  کاغذهای هنری آهار مهره موفق به دریافت گواهینامه اختراع نو پدید سطح 3 شد

  شرکت برگه زرینه قلم عماد از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین موفق به کسب گواهینامه اختراع نوپدید سطح 3 برای فرایند تهیه فرایند کاغذهای هنری آهار مهره با استفاده از آهار دانه های گیاهی شد.
  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، این کاغذها که در خوشنویسی، تذهیب و نگارکری مورد استفاده و بسیار کاربردی می باشد، پس از بررسی و ارزیابی بر اساس مقررات بنیاد ملی نخبگان، توسط داوران آن مجموعه به عنوان اختراع نو پدید سطح3 شناخته شد.
  هدف بنیاد ملی نخبگان شناسایی اختراعات برگزیده نوپدید و تجلیل از خلاقیت های نوآورانه مخترعان و ایجاد زمینه ای برای توانمندسازی این اختراعات به منظور تولید محصولی تجاری و بازاری پایدار است.

  کاغذهای هنری آهار مهره موفق به دریافت گواهینامه اختراع نو پدید سطح 3 شد

  شرکت برگه زرینه قلم عماد از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین موفق به کسب گواهینامه اختراع نوپدید سطح 3 برای فرایند تهیه فرایند کاغذهای هنری آهار مهره با استفاده از آهار دانه های گیاهی شد.
  به گزارش روابط عمومی و ... نمایش بیشتر

  25 فروردین 1400
  2
 • طیب اسکندری نژاد
  حمایت از ۱۲۰ شرکت دانش بنیان در قزوین نشان از توجه دولت به حوزه فناوری

  حمایت از ۱۲۰ شرکت دانش بنیان از سوی پارک علم و فناوری استان قزوین، نشان از توجه جدی دولت تدبیر و امید به حوزه فناوری و پژوهش دارد.

  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری ایرنا-قزوین، پارک علم و فناوری استان قزوین که فعالیت خود را از سال ۸۷ به عنوان یک پارک دانشگاهی زیر نظر دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با ۲ تا ۳ گروه دانش بنیانی آغاز کرده بود، با حمایت های مادی و معنوی دولت امروزه به عنوان یک پارک مستثل به یکی از قدر ترین مراکز فناور کشور تبدیل شده است.

  رشد پارک علم و فناوری قزوین، در سایه سار حمایت ها و توجهات ویژه دولت تدبیر و امید به گونه ای بوده که امروزه این استان دارای ۹ کانون شکوفایی و خلاقیت در شهرستان های مختلف این استان است.

  خبرنگار ایرنا در این گزارش، با گفت و گو با رئیس پارک علم و فناور و مسوولان ۲ شرکت دانش بنیان مستقر در آن به بررسی عملکرد ۸ ساله این پارک فناور و دانش بنیانی پرداخته است.

  پارک علم و فناوری قزوین در دولت یازدهم و دوازدهم به شکوفایی رسید

  رییس پارک علم و فناوری قزوین گفت: حمایت در جهت رفع موانع پیش‌روی شرکت های فناور و مستقل در پارک علم و فناوری، یکی از سیاست های راهبردی ما در این مرکز دانش بنیانی است.

  وی در خصوص شعار سال ۱۴۰۰ نیز گفت: تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها شعاری دلچسب و سراسر امید برای پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان است و به ما برای حرکت رو به جلو انگیزه ای مضاعف داده است.

  مافی تصریح کرد: مهمترین ماموریت پارک های علم و فناوری، حمایت و پشتیبانی از تولید و رفع موانع پیشروی شرکت های فناور بوده است که در سال جدید به یمن برکت این شعار، شاهد دستاوردهای مثبتی در پارک علم و فناوری استان قزوین خواهیم بود.

  وی با اشاره به اینکه جهش پارک های علم و فناوری در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است، افزود: در هشت سال دولت تدبیر و امید شاهد حمایت های دولتی بسیاری به پارک علم و فناوری به عنوان یک مرکز فناور مستقل بوده ایم.

  مافی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید پارک علم و فناوری استان قزوین را به دنیا نیاورد اما آن را بزرگ کرد و امروز می توانیم بگوییم که این پارک دوره نوزادی و کودکی خود را سپری کرده و وارد گام جدیدی از زندگی خود شده و به شکوفایی رسیده است.

  رییس پارک علم و فناوری استان قزوین بیان کرد: پارک علم و فناوری قزوین با حمایت از ۴۰ شرکت رشدی و نوپا، ۴۰شرکت پیش رشد و ۴۰ شرکت رشد یافته یا فناور در حال فعالیت است.

  وی با اشاره به افزایش ظرفیت پارک و علم و فناوری استان قزوین و پذیرش شرکت های جدید در آن گفت: با رایزنی ها و تعاملات صورت گرفته با دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) در سال گذشته، ۳۰ هکتار از اراضی این دانشگاه را به پارک علم و فناوری اختصاص داده ایم و بر این اساس با فراهم ساختن زیرساخت های فیزیکی و حل معضلی به نام کمبود فضا می توانیم شرکت های دانش بنیان بیشتری را پذیرش کنیم.


  راه اندازی مرکز نوآوری و افتتاح ۹ مرکز شکوفایی و خلاقیت در استان قزوین

  مافی همچنین افزود: اختصاص ساختمان دکتر صالحی پارک علم و فناوری قزوین جهت ایجاد فضای استقرار برای ۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور و همچنین ایجاد اشتغال فاخر برای ۲۰۰ فرهیخته توسط این طرح، راه اندازی اولین مرکز نوآوری استان جهت ایجاد فضای استقرار برای ۱۰۰ شرکت فناور در مرحله پیش رشد و رشد، و همچنین ایجاد شبکه با کشورهای همسایه از طریق شبکه ارتباطی پارادیس هاب (وابسته به موسسه دانش بنیان برکت) جزو پروژه های حائز اهمیت پارک علم و فناوری در هشت سال اخیر بوده است.

  وی همچنین افتتاح ۹ کانون شکوفایی و خلاقیت در ۶ شهرستان استان قزوین جهت شناسایی، جذب، حمایت و هدایت ایده های خلاقانه، نوآورانه و کاربردی در سراسر استان، بسترسازی جهت تجاری سازی ایده ها در سراسر استان زیر نظر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری قزوین، توسعه کارآفرینی و نوآوری و به تبع آن توسعه اشتغال را از مهمترین دستاورد پارک علم و فناوری استان قزوین در طول دولت تدبیر و امید دانست و افزود: افتتاح مراکز خلاقیت و شکوفایی در شهرستان های استان زیر نظر پارک علم و فناوری قزوین، گامی بلند در راستای موقعیت بخشی و اعتماد سازی به نخبگان شهرستانی است.

  رییس پارک علم و فناوری قزوین ادامه داد: راه اندازی مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری قزوین با حمایت مستقیم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای نهادینه‌ سازی مفاهیم حقوق مالکیت فکری در استان و همچنین حمایت و راهنمایی جهت حفاظت از دارایی های فکری نوآوران و فناوران در استان قزوین، راه اندازی شبکه نوآوری استان قزوین در راستای سیاست گذاری زیست بوم نوآوری و فناوری استان قزوین از دیگر دستاوردهای پارک علم و فناوری استان قزوین در هشت سال اخیر بوده است.

  افتتاح صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی قزوین

  مافی همچنین در خصوص حمایت مالی از شرکت های زیر نظر پارک علم و فناوری قزوین، بیان کرد: راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی قزوین جهت حمایت مالی شرکت های دانش بنیان به عنوان دستاوردی دیگر بسیاری از مشکلات شرکت های دانش بنیان را مرتفع کرده است.

  وی تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی قزوین شامل خدماتی نظیر تسهیل فرآیند تجاری‌سازی با ابزارهای مالی، حمایت از توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان با استفاده از ابزارهای تامین مالی، اعطای چابک‌تر وام و تسهیلات نسبت به بانک‌ها به واحدهای فناور، تامین سرمایه خطر پذیر و مشارکت و سرمایه گذاری در طرح‌های پژوهشی و فناوری، صدور ضمانت نامه‌های مورد نیاز واحدهای فناور، مشارکت و سرمایه گذاری در طرح‌های فناورانه و نوآورانه، جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی، بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز و سایر صندوق‌ها در راستای اهداف و وظایف و اختیارات صندوق، ارائه راه حل‌های مالی ویژه برای واحدهای فناور و توانمند سازی واحدهای فناور می باشد.

  مافی بیان کرد: این صندوق در ارائه خدمات مالی به شرکت‌های نوآور و دانش بنیان از ساز و کارهای سهل گیرانه تر و سریع تر بدون در نظر گرفتن محدودیتهای اعتباری و وثیقه های لازم برای شرکت های درخواست کننده خدمات، با سایر موسسه های مالی در تمایز است.

  وی همچنین افزود: پارک علم و فناوری استان قزوین به عنوان یک نهاد حمایتی در تلاش است تا به ارائه خدمات در قالب حمایت های مالی و معنوی، در سال جدید یک انقلاب علمی و فناور را برای استان قزوین رقم بزند.


  تولید دستگاه های حفاری تمام مکانیزه در ایران

  تولید دستگاه های حفاری تمام مکانیزه در ایران یکی از صدها نمونه دستاوردها و موفقیت های به دست آمده در پارک علم و فناوری در سال های اخیر است.
  محمد علی صاحب؛ مدیر عامل شرکت تونل ساز ماشین به خبرنگار ایرنا گفت: فرمایش مقام معظم رهبری، در خصوص تولید، پشتیبانی و مانع زدایی برای شرکت های دانش بنیان ایجاد انگیزه کرده است.
  وی با اشاره به اینکه شرکت تونل ساز ماشین یکی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری است؛ افزود:تولید دستگاه های حفاری تمام مکانیزه در ایران با حمایت های پارک علم و فناوری یکی از دستاوردهای شرکت تونل ساز ماشین است. اولین محصول تولیدی این شرکت در سال ۹۷ وارد بازار شد و توانستیم به یکی از رسالت های شرکت که بومی سازی دانش تولید این دستگاه ها جهت خودکفایی بوده؛ دست یابیم.

  مدیر عامل شرکت تونل ساز ماشین بیان کرد: پس از تولید اولین محصول موفق به کسب عنوان دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریشدیم و به پاس توجهات و حمایت های معنوی مسئولین استانی و کشوری، تولید خود را گسترده کرده و امروز در شمار صادر کنندگان محصولات به کشورهای مختلف قرار گرفته ایم.

  وی با اشاره به اینکه این شرکت دانش بنیان به طور مستقیم برای ۸۰ نیروی انسانی، ایجاد اشتغال کرده است، تصریح کرد: این شرکت در بخش تولیدبا ایجاد ۸۰ اشتغال پایدار و به صورت غیر مستقیم، برای ۱۵۰ نیروی بومی ایجاد اشتغال کرده است.

  حمایت دولت انگیزه شرکت های دانش بنیان را ارتقا بخشیده است

  یک مخترع نیز معتقد است حمایت های دولت انگیزه شرکت های دانش بنیان را برای فعالیت در حوزه فناوری و تجاری سازی محصولات خود افزایش داده است.
  هومان بابا اولادی، اولین مخترع و ثبت علمی در تاریخ خوشنویسی قزوین است که در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: بنده مخترع کاغذهای آهار مهره برای هنر خوشنویسی، تذهیب و نگارگری با استفاده از آهار دانه های گیاهی هستم.

  بابا اولادی تصریح کرد: تولید کاغذهای آهار مهره، فرایند بسیار ساده و روانی دارد و در صورت تولید انبوه این کاغذها که مشابه آن در هیچ کجای دنیا صورت نگرفته است، می توان شاهد تحولی مهم در ثبت خط برای ماندگاری دائمی باشیم.

  وی در خصوص حمایت های دولتی افزود: پارک علم و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهری، نگاه قابل تقدیری به حوزه هنر و شرکت های دانش بنیانی که در شاخه های هنر فعالیت دارند، داشته است.

  بابااولادی افزود: در سایه حمایت های معنوی و مادی مسئولان ذی ربط انگیزه گروه ۷ نفره ما نیز بیشتر شده است.

  وی همچنین از وعده دولت برای تخصیص وام ۳۰ میلیارد تومانی در سال ۱۴۰۰ برای افزایش خط تولید این کاغذهای نفیس خبر داد و ابراز امیدواری کرد که بتواند با حمایت و پشتیبانی مقامات دولتی تولید این کاغذها را گسترش دهد و گامی مثمرالثمر در حوزه هنر خوشنویسی بردارد.

  حمایت از ۱۲۰ شرکت دانش بنیان در قزوین نشان از توجه دولت به حوزه فناوری

  حمایت از ۱۲۰ شرکت دانش بنیان از سوی پارک علم و فناوری استان قزوین، نشان از توجه جدی دولت تدبیر و امید به حوزه فناوری و پژوهش دارد.

  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری ایرنا-قزوین، ... نمایش بیشتر

  17 فروردین 1400
  2
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔺 🔻 افتتاح شعب کانون شکوفایی خلاقیت در دانشگاه فنی و حرفه ای شهید بابایی و دانشگاه پیام نور قزوین
  در ادامه برنامه های پارک علم و فناوری قزوین در راه اندازی شعب کانون شکوفایی خلاقیت پارک در کلیه شهرستانهای استان، افتتاح 2 شعبه کانون در دانشگاه فنی و حرفه ای شهید بابایی و دانشگاه پیام نور قزوین صورت پذیرفت.
  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، ابتدا با حضور مهدیه قافله باشی عضو شورای شهر قزوین، رئیس و مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین و رئیس، معاونین، مدیران، اساتید و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای شهید بابایی مراسم با تلاوت آیات قرآن و پخش سرود ملی آغاز شد.

  در ابتدا محمود حسنلو راد به معرفی دانشگاه و دستاوردهای آن طی چندساله گذشته اشاره کرد. سپس مصطفی مافی به معرفی زمینه های همکاری فیمابین در توسعه نوآوری و فناوری استان اشاره کرد.
  سپس 2 تیم از دانشجویان دانشگاه که داری طرح بودند به معرفی طرح خود پرداختند و در پایان مراسم، ضمن افتتاح دفتر کانون، حکم آقای مهدی عارفی به عنوان دبیر کانون دانشگاه تقدیم گردید.

  در ادامه و در سالن جلسات دانشگاه پیام نور استان و با حضور رئیس و مدیر مرکز رشد پارک و معاون پژوهشی و معاون فرهنگی و مسئولین و پرسنل بخش پژوهشی دانشگاه، در ابتدا محسن حاجی سید جوادی معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور به بیان ظرفیت ها و امکانات خاص دانشگاه پیام نور و داشتن آزمایشگاههای مجهز در صنایع مختلف و همچنین کارگاههای هنری اشاره نمودند و آمادگی دانشگاه را جهت ارائه خدمات و اشتراک ظرفیت با سایر حوزه های اکوسیستم فناوری و نوآوری اعلام نمودند.

  رئیس پارک علم و فناوری قزوین نیز بر توسعه همکاریهای فیمابین تاکید نمودند و از آمادگی پارک در معرفی ظرفیت های دانشگاه پیام نور به جامعه دانشگاهی و فناوری خبر دادند.

  سپس ضمن بازدید از آزمایشگاههای تخصصی دانشگاه و افتتاح دفتر کانون، حکم روح اله دلیری به عنوان دبیر کانون دانشگاه پیام نور قزوین تقدیم گردید.

  🔺 🔻 افتتاح شعب کانون شکوفایی خلاقیت در دانشگاه فنی و حرفه ای شهید بابایی و دانشگاه پیام نور قزوین
  در ادامه برنامه های پارک علم و فناوری قزوین در راه اندازی شعب کانون شکوفایی خلاقیت پارک در کلیه شهرستانهای استان، افتتاح 2 شعبه کانون در دانشگاه فنی و حرفه ای شهید بابایی و دانشگاه پیام نور قزوین صورت پذ ... نمایش بیشتر

  19 اسفند 1399
  3
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔷 🔹 هشتاد و دومین جلسه شورای مرکز رشد برگزار شد
  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در ابتدا با پذیرش شرکت شتابدهنده علم و فناوری حکمت با طرح، طراحی و ساخت شارژر کنترلر در ژنراتورهای خورشیدی در زمینه ساخت پنل های خورشیدی موافقت گردید.
  همچنین با طرح شرکت دانش بنیان نیلگون رنگدانه زنجان با طرح تولید نانو رنگدانه های آلی فتالوسیانین مس نیز موافقت گردید.در ادامه خروج موفق شرکتهای چیستا سازان فرتاک و پترو کیمیا ویژن و تجهیز آفرینان علم و خلاقیت کارنو و نصر آب پالایش مصوب و به امور موسسات پارک معرفی گردید.

  🔷 🔹 هشتاد و دومین جلسه شورای مرکز رشد برگزار شد
  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در ابتدا با پذیرش شرکت شتابدهنده علم و فناوری حکمت با طرح، طراحی و ساخت شارژر کنترلر در ژنراتورهای خورشیدی در زمینه ساخت پنل های خورشیدی موافقت گردید.
  همچنین با طرح شرکت دانش بنیان نیلگون رن ... نمایش بیشتر

  19 اسفند 1399
  3
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔶 🔸 سی و دومین جلسه شورای فناوری پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد
  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در ابتدا با پذیرش شرکت پترو کیمیا ویژن با طرح بازیافت ضایعات مایع پتروشیمی آغاز گردید این شرکت با طرح بازیافت ضایعات پتروشیمی فعالیت مینماید شرکت موفق به دریافت مجوزهای لازم شده است و همچنین دارای تاییدیه دانش بنیانی نیز میباشد از برنامه های کاری این شرکت میتوان به صادرات محصول اشاره نمود موافقت شد.
  در ادامه جلسه با پذیرش شرکت تجهیز آفرینان علم و خلاقیت کارنو با ایده تولید بردهای مدار چاپی،این شرکت در زمان کرونا در زمینه تولید ماسک فعالیت نموده و هم اکنون در زمینه تولید مدار های چاپی یک رو و تولید اسلیپ رینگ طلا فعالیت دارند موافقت گردید.
  شرکت چیستا سازان نوتاش فرتاک با طرح تولید محصولات حیوانات خانگی و اسب به صورت دهان شویه خوراکی و محصولاتی مانند شامپو و …نیز پس از بررسی مورد پذیرش شورای پارک قرار گرفت.
  شایان ذکر است هر سه شرکت پذیرش شده در مرکز رشد جامع پارک مستقر بوده اند.

  🔶 🔸 سی و دومین جلسه شورای فناوری پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد
  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در ابتدا با پذیرش شرکت پترو کیمیا ویژن با طرح بازیافت ضایعات مایع پتروشیمی آغاز گردید این شرکت با طرح بازیافت ضایعات پتروشیمی فعالیت مینماید شرکت موفق به دریافت مجوزهای لاز ... نمایش بیشتر

  18 اسفند 1399
  3
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  💠 💠 افتتاح کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری قزوین در شهرستان تاکستان
  کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری قزوین در شهرستان تاکستان با محوریت دانشگاه پیام نور با حضور مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری، معصومه نیکونژاد مدیر مرکز رشد جامع، محسن حاج سید جوادی معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور، نماینده فرماندارصبح دوشنبه 11 اسفند 99 در دانشگاه پیام نور تاکستان برگزار شد.
  در ابتدای مراسم طاهرخانی رئیس دانشگاه پیام نور تاکستان ضمن خیرمقدم به مهمانان، از سیاست های دانشگاه در راستای توسعه کیفی سخن گفت.
  در ادامه مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن تشریح مسیر توسعه زیست بوم نوآوری در استان، کانونهای شکوفایی خلاقیت را هسته اولیه ایجاد ناحیه نوآوری معرفی کرد. وی توجه به ظرفیت های بومی و منطقه ای را عامل موفقیت در کانونهای شهرستان عنوان نمود و بیان داشت فناوری در جایی توسعه می یابد که زیست بوم آن وجود دارد.
  محسن حاج سید جوادی معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور استان نیز با بیان اینکه دانشگاه پیام نور تاکستان، قدیمی ترین دانشگاه پیام نور استان می باشد و افتتاح آن در سال 69 بوده است، از وجود زیرساختهای فیزیکی و آزمایشگاهی مناسب در این دانشگاه جهت توسعه فعالیتهای فناورانه و همچنین کلنگ زنی ساخت اولین مرکز نجوم شهرستان بیان داشت.
  در ادامه نماینده فرماندار تاکستان ضمن اعلام خرسندی از شکل گیری کانون شکوفایی خلاقیت در شهرستان تاکستان، جهت هماهنگی برگزاری نشست با کلیه مدیران شهرستان در محل فرمانداری و تبادل نظر در خصوص فعالیتهای کانون در راستای توسعه نوآوری و فناوری در تاکستان اعلام آمادگی نمود.
  در پایان ضمن افتتاح دفتر کانون، رحمان خوشکو به عنوان دبیر کانون معرفی شد.

  💠 💠 افتتاح کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری قزوین در شهرستان تاکستان
  کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری قزوین در شهرستان تاکستان با محوریت دانشگاه پیام نور با حضور مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری، معصومه نیکونژاد مدیر مرکز رشد جامع، محسن حاج سید جوادی معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور، نمایند ... نمایش بیشتر

  12 اسفند 1399
  2
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  📣 رویداد چالش نوآوری در بسته بندی و افزایش ماندگاری شیرینی سنتی قزوین به کار خود پایان داد
  آیین اختتامیه رویداد چالش نوآوری در بسته بندی و افزایش ماندگاری شیرینی سنتی قزوین صبح سه شنبه 5 اسفند در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از سایت توسعه خوشه شیرینی سنتی قزوین، این رویداد با هدف رفع چالش ماندگاری کوتاه مدت برخی شیرینی های سنتی قزوین،توسط خوشه شیرینی سنتی قزوین با حمایت شرکت شهرک های استان قزوین و همکاری پارک علم فناوری قزوین، برنامه ریزی و اجرا شد
  از بین یازده ایده راه یافته به مرحله پیش رویداد و شش طرح راه یافته به رویداد نهایی سه طرح برگزیده توسط داوران رویداد انتخاب و معرفی شدند.

  شش طرحِ، بسته بندی هوشمند، دستگاه ازن ژنراتور، قوطی بسته بندی، پلتفرم صادرات، پوشش نانو ذرات نقره و ایده طراحی منطبق بر هنر خوشنویسی، ایده های راه یافته به رویداد نهایی بودند.
  رویداد چالش نوآوری شیرینی سنتی قزوین به صورت حضوری و مجازی برگزار و در پایان لوح و تندیس رویداد به شرکت کنندگان حاضر در رویداد اهدا شد.

  📣 رویداد چالش نوآوری در بسته بندی و افزایش ماندگاری شیرینی سنتی قزوین به کار خود پایان داد
  آیین اختتامیه رویداد چالش نوآوری در بسته بندی و افزایش ماندگاری شیرینی سنتی قزوین صبح سه شنبه 5 اسفند در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ... نمایش بیشتر

  6 اسفند 1399
  4
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  🔶 🔸 سومین باهمانه مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد
  سومین با همانه مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین صبح یکشنبه 3 اسفند ماه 99 با حضور مصطفی مافی رئیس و معصومه نیکو نژاد مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
  مصطفی مافی رئیس پارک در این نشست مشترک با واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد به تشکر از شرکت‌هایی پرداخت که در تولید محصولات مقابله با ویروس کرونا فعالیت کردند و همین امر سبب گردید تا پارک علم و فناوری عنوان رتبه اول در تولید مواد ضدعفونی‌کننده در میان پارک های علم و فناوری کشور از آن خود کند.
  مافی ضمن اعلان نرخ و تعرفه های اجاره‌ها در سال 1400 و شرایط خاص برای واحدهای خوش حساب افزود: ضرورت اخذ مجوز دانش بنیان از سوی شرکت‌ها و حمایت پارک در این خصوص از شرکت‌ها جهت بهره‌ مندی حداکثری از ظرفیت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی صورت خواهد پذیرفت.
  وی در ادامه بیان داشت: از شرکت‌ها درخواست و نیازمندی‌ها و برنامه‌های خود را برای سال 1400 اعلام نمایند تا در تدوین برنامه عملیاتی پارک علم و فناوری در سال آتی استفاده گردد.
  در پایان واحدهای فناور خواستار پیگیری تشکیل کارگروه تخصصی مالیات و رسیدگی به مشکلات مالیاتی واحدهای فناور شدند که مقرر گردید با پیگیری مرکز رشد و دعوت از مسئولین سازمان امور مالیاتی مشکلات رفع گردد.

  🔶 🔸 سومین باهمانه مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد
  سومین با همانه مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین صبح یکشنبه 3 اسفند ماه 99 با حضور مصطفی مافی رئیس و معصومه نیکو نژاد مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
  مصطفی مافی ... نمایش بیشتر

  5 اسفند 1399
  4
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  ♦ هشتادمین جلسه شورای مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین
  در ابتدا با شرکت تولیدی طراحی آرتام پویش با طرح دستگاه هیبریدی تصفیه هوا آغاز شد.
  این دستگاه در اندازه های مختلف برای بخش های عفونی بیمارستان ها ساخته شده است که با آنالیزهای انجام شده موفق به ساخت نمونه اولیه و مورد بررسی قرار گرفته است.این دستگاه با ورود هوا باعث ضعیف شدن و از بین رفتن آلودگی ها می شود و هوای تمیز و پاک را وارد محیط می نماید و با پذیرش شرکت در مقطع رشد موافقت شد.
  در ادامه طرح شرکت زیبا فناوران تجارت با طرح دستگاه ضدعفونی کننده مکانیزه دست بررسی و با پذیرش شرکت در مقطع رشد قرار گرفت.این شرکت توانسته است تا بخشی از نیازهای موجود در بازار در شرایط فعلی(کرونا) را تامین نماید همچنین شرکت یکتا تجهیز ویرا با طرح دستگاه اطمینان از جای گذاری صحیح لوله بینی – معده (NGT) در بیماران با کاهش سطح هوشیاری بررسی با پذیرش شرکت در مقطع رشد موافقت شد.

  ♦ هشتادمین جلسه شورای مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین
  در ابتدا با شرکت تولیدی طراحی آرتام پویش با طرح دستگاه هیبریدی تصفیه هوا آغاز شد.
  این دستگاه در اندازه های مختلف برای بخش های عفونی بیمارستان ها ساخته شده است که با آنالیزهای انجام شده موفق به ساخت نمونه اولیه و مورد بررسی قرار گرفته است.این د ... نمایش بیشتر

  5 اسفند 1399
  2
 • معصومه نیکونژاد نماینده استان
  ☄ ☄ نشست صمیمانه واحدهای فناور موسساتی مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با رئیس پارک
  جلسه هم اندیشی واحدهای فناور موسساتی مستقر در پارک علم وفناوری قزوین با هدف بررسی مسائل شرکت ها، در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد ساختمان مرکزی برگزار شد.
  در ابتدای نشست مدیران عامل واحدهای فناور به معرفی شرکت و بیان مسائل پیش روی خود پرداختند . در ادامه مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن قدردانی از حضور واحدهای فناور، از زحمات یکساله مدیران عامل این واحد ها به ویژه در ایام کرونا تقدیر کرد.

  وی تصریح کرد : موضوع ایجاد صندوق پژوهش و فناوری استان به عنوان نهاد مالی زیست بوم نوآوری استان قزوین در یک سال گذشته در دستور کار پارک قرار داشت. این صندوق با هدف حمایت های مالی، علمی و پشتیبانی از فناوران، نوآوران و محققان استان قزوین با سرمایه ثبتی 50 میلیارد ریال تاسیس شده است و از سال آینده نیز کلیه حمایت های پارک علم و فناوری از واحد های فناور از طریق صندوق استانی صورت می پذیرد.
  مافی بیان داشت: بحث اراضی پارک موضوع مهم دیگری است که بسیار مطرح می شود و ما تمام تلاشمان این است که بتوانیم بحث توسعه اراضی را به جایی برسانیم که نتیجه آن سود دهی بیشتر به شرکت ها و همینطور محقق شدن اهداف پارک باشد.

  در ادامه محسن شیرمحمدی مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان قزوین عنوان کرد: فرآیند تاسیس صندوق در حال انجام است و از بهار 1400 آماده ارائه خدمات به واحدهای فناور و دانش بنیان می باشد.
  حمیدرضا پیله ور مدیر امور موسسات و بازاریابی پارک علم و فناوری قزوین ضمن تشکر از همراهی و مشارکت واحدهای فناور در یک سال گذشته به ارائه گزارشی از برنامه های حوزه موسسات و پارک علم و فناوری در حمایت از واحدهای فناور پرداخت و عنوان کرد از ابتدای سال تا کنون به تمامی درخواست های واحدهای فناور در دریافت تسهیلات سرمایه گردش رسیدگی و تمامی واحدهای واجد شرایط تسهیلات درخواستی خود را دریافت نموده اند.
  پیله ور ادامه داد: در حال حاضر با استفاده از ظرفیت کارگزاران پارک و ارتباطات مناسبی که در شبکه پارک علم و فناوری ایجاد شده است نمونه های موفقی از بازارسازی برای محصولات شرکت ها اتفاق افتاده و برای سال 1400 نیز برنامه ریزی جدی برای همراهی واحدهای فناور جهت ورود به بازار داریم که اقدامات اولیه صورت گرفته و در حال اجرا می باشد.

  ☄ ☄ نشست صمیمانه واحدهای فناور موسساتی مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با رئیس پارک
  جلسه هم اندیشی واحدهای فناور موسساتی مستقر در پارک علم وفناوری قزوین با هدف بررسی مسائل شرکت ها، در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد ساختمان مرکزی برگزار شد.
  در ابتدای نشست مدیران عامل واحدهای فناور به معرفی شرکت و بی ... نمایش بیشتر

  5 اسفند 1399
  4
'':
محو شدن
اسلاید
امتیاز: